Mimo, że z naszego rodzinnego miasta do Poznania jest niecałe 80 kilometrów nie bywamy tam zbyt często. Jakoś aura nam nie odpowiada. Choć po ostatnim wyjeździe może się to zmienić, bo zupełnie nie odczułyśmy tego, że jesteśmy w stolicy Wielkopolski. Poznań – stolica Wielkopolski to miasto takie, jak każde inne.

Poznań - stolica Wielkopolski

 Blurby Poznańskie w Poznaniu

 Ogród Zamkowy w Poznaniu

 Park Wilsona w Poznaniu

Poznań – stolica Wielkopolski – zobacz to

Poznań to chyba przede wszystkim Nowe ZOO w Poznaniu. Kursuje po nim bezpłatna kolejka, która staje na ważniejszych przystankach, skąd bliższa droga, aby zobaczyć ulubione zwierzęta. Świetna atrakcja nie tylko dla dzieci.

Poznań - stolica Wielkopolski

To miasto to także restauracje/kawiarnie. Niewątpliwym hitem jest Family Cafe – Centrum kreatywnego rozwoju.  Wnętrze zmienia się co jakiś czas, jednak zawsze cechuje je jedno – jest piękne. Miejsce idealne na balik dla dziecka, czy większe spotkanie.

Poznań - stolica Wielkopolski

Naszym odkryciem okazał się Projekt Kuchnia. Miejsce tworzone przez ludzi z pasją, bazujących na świeżych, ekologicznych produktach. W porze obiadowej może być trudno znaleźć tam wolne miejsce.

Poznań - stolica Wielkopolski

Na deser i kawę poleciłybyśmy Wam Weranda caffe. My nie do końca mamy perfekcyjne wspomnienia z tego miejsca, jednak chyba warto dać mu szansę następnym razem.

Poznań - stolica Wielkopolski

Nie możemy nie wspomnieć o muzeach. Na początek Muzeum Historii Miasta Poznania. Gdzie lepiej poznać historię danego regionu, jeśli nie w takim miejscu? Poznań – stolica Wielkopolski to miejsce z pewnością warte uwagi.

Poznań - stolica Wielkopolski

Z wielką przyjemnością odwiedziłyśmy także Wielkopolskie Muzeum Wojskowe. Tutaj mamy już do czynienia z większym obszarem. Ciekawe przeżycie dla ludzi, którzy interesują się tą tematyką.

Poznań - stolica Wielkopolski

Bardzo chciałyśmy także odwiedzić Muzeum literackie Henryka Sienkiewicza. Nie ma dziś chyba osoby, która nie znałaby tego sławnego pisarza, autora ,,Ogniem i mieczem”, czy ,,Quo Vadis”, prawda?

Poznań - stolica Wielkopolski

Poznań – stolica Wielkopolski to także rogale marcińskie. Bardzo lubimy interaktywne miejsca, dlatego nie mogłyśmy odpuścić sobie zajrzenia do Rogalowego Muzeum Poznania. Niesamowite przeżycia, a rogale świętomarcińskie są jednymi z naszych ulubionych. No może Martyny nieco mniej 🙂

Poznań - stolica Wielkopolski

Zobacz także

 • Następny przydatny post, akurat planuje wyjazd do Poznania z przyjaciółką (lipiec-sierpień, jeszcze nie wiem). Niby będziemy mieć przewodnika, ale samemu też fajnie będzie pozwiedzać.
  “Kursuje po nim bezpłatna kolejna” – tu chyba ma być kolejka.

  Pozdrawiam,
  Gabriela 🙂

 • Poznań jest piękny. Bardzo mi się podoba 🙂

  • Nam już teraz bardziej, niż kilka lat temu.

 • Byłam w Poznaniu tylko raz i chętnie to kiedyś powtórzę 🙂

 • Nie zamieniałbym chyba tego miasta na inne 🙂

  • Wiadomo, swoje lubi się najbardziej 🙂

 • Alicja P.

  W Poznaniu niestety nie byłam nigdy.. Marzy mi się zobaczyć koziołki!!