Do samolotów przekonane nie jesteśmy i nie sądzimy, byśmy były, jednak w niczym nie przeszkadza nam to w zapoznaniu się z książką ,,Porada da radę. Tanie latanie”Jakuba Porady.

,,Porada da radę. Tanie latanie" Jakub Porada

 ,,Gdzie jest Julia?” Julia Raczko

 ,,Twoja samodzielna podróż” Karol Werner

 ,,Polki na Bursztynowym Szlaku” Lidia Popiel, Monika Richardson

Pierwsze spotkanie z Jakubem Poradą

Książkę kupiłyśmy podczas promocji w wydawnictwie, właściwie nie zwracając większej uwagi na treść. Najważniejsze było dla nas to, że zalicza się ona do literatury podróżniczej, którą, być może, będziemy mogły Wam polecić. Pozycja zawiera sporo zdjęć, niekiedy zajmują one aż dwie strony. Najbardziej spodobał nam się wstęp, w którym autor omówił możliwości taniego podróżowania samolotem, przytaczając strony internetowe, na których można zakupić okazyjne cenowo loty. Przestawił krótko także miejsca, do których można wybrać się za niewielkie pieniądze. Na koniec, we wstępie, pojawiły się także mity na temat taniego latania.

Czy latanie naprawdę może być tanie?

Po bardzo lekkim, gawędziarskim początku spodziewałyśmy się rozwinięcia tematu w dalszej części książki. Przypomnimy, że to nasze pierwsze spotkanie z twórczością Jakuba Porady, a kupując ją, nie zwracałyśmy uwagi na spis treści. Czujemy się więc nieco zawiedzione, gdy okazało się, że następnie zostało opisanych 12 wypraw, w tym 11 zagranicznych w bardziej sztywnym stylu. Utrzymane zostały one w formie opowieści, relacji z podróży. Najbardziej podobało nam się podsumowanie każdego miasta w następujących kategoriach: Podsumowanie, Co kręci, Co wkurza, Cennik. Nie mamy pojęcia dlaczego, ale w pozycji znalazł się także wyjazd autobusem do Białegostoku.

,,Porada da radę. Tanie latanie” Jakub Porada

Nie miałyśmy względem pozycji ,,Porada da radę. Tanie latanie” zbyt wielkich oczekiwań, więc też nie czujemy się jakoś specjalnie zawiedzione. Książka spodoba się z pewnością niekoniecznie wielbicielom taniego latania, jak tym, którzy lubią czytać o zagranicznych miejscach, gdzie już byli lub być może w przyszłości się udadzą. Tym razem opisane takie miejsca, jak Wilno, Londyn, Budapeszt, Bruksela, Paryż, Rzym, Nykoping, Eindhoven, Mediolan, Werona, Kopenhaga i Białystok. Publikację traktujemy jako impuls do podróżowania, niekoniecznie samolotem, ale nic poza tym.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także