Wiadomo, wiedza sama do nas nie przychodzi. Czasem trzeba ją samemu znaleźć. Albo skorzystać z naszych podpowiedzi. Publikacje, które pomagają nam w blogowaniu są jedną z nich.Tajniki pracy blogera: Publikacje, które pomagają nam w blogowaniu

 Nie wszystko musisz robić sam

 Zrób wizytówki

 Zainstaluj Disqus

Publikacje, które pomagają nam w blogowaniu

Jason Hunt

Tajniki pracy blogera: Publikacje, które pomagają nam w blogowaniu

Czego nie mówiłoby się o Tomku, jedno jest pewne. To on wyniósł blogowanie na inny poziom. Kiedyś ludzie nawet nie pomyśleliby, że można na tym zarobić, a tymczasem… niektórym wiedzie się naprawdę dobrze. Ale nie od razu trzeba zarabiać grube tysiące. Czasem dochód z bloga może być czymś w rodzaju kieszonkowego. Jego książki biją rekordy popularności. Zwykli ludzie decydują się na zakładanie bloga. Ja osobiście co kilka miesięcy do nich wracam, żeby przypomnieć sobie to, co zdążyłam już zapomnieć 🙂 Gdyby czasem te poradniki okazały się dla Was mało interesujące, odłóżcie i sięgnijcie po nie za jakiś czas. Czasem po prostu nie jesteśmy gotowi na odbiór tego, co chce nam się powiedzieć.

Autentyczność przyciąga

Tajniki pracy blogera: Publikacje, które pomagają nam w blogowaniu

Chciałam się z nią zapoznać już od dłuższego czasu, ale jakoś się nie składało. W końcu jest. Jakieś świeże podejście do tematu. Wiele przykładów, Anna Piwowarska pokazuje, jak stworzyć np. przyciągającą zakładkę o mnie (zmieniłyśmy ją właśnie po lekturze tej pozycji). Kilka niuansów, na które nie zwraca się uwagi. Warto przeczytać.

Zawód: Bloger. Jak zarabiać na blogu i odnieść sukces

Tajniki pracy blogera: Publikacje, które pomagają nam w blogowaniu

E-book czytałam w czerwcu, jednak ostatnio znów do niego wróciłam. To właśnie natchnięta tym, co przeczytałam postanowiłam namówić Martynę na nowe cykle na naszym blogu – Bitwa na miasta, Tajniki pracy blogera oraz Sistersowe polecajki. To chyba najlepsza rekomendacja, prawda? Zarówno początkujący, jak i zaawansowani blogerzy znajdą w niej coś dla siebie. Świetnie zainwestowane pieniądze!

Kategorie na stronach/Blogi

Podamy tylko wybiórczo kategorie/blogi, gdzie lubimy zaglądać i przeglądać wpisy. Często trafiamy gdzieś na jeden wpis albo ktoś nam podsyła linka i jeżeli nam się spodoba to buszujemy dalej. Nie jesteśmy w stanie podać jednak wszystkich miejsc, gdzie kiedykolwiek czytałyśmy coś o blogowaniu, czy rozwijaniu własnej marki 🙂

 Vademecum blogera – jak sama nazwa wskazuje znajdziecie tam wszystko czego szukacie – jak rozwijać media społecznościowe, jak pisać angażujące wpisy. Lubimy przeglądać bloga Beaty, bo zawsze znajdziemy tam coś, co jest nam akurat przydatne.

 Kulisy blogowania – większość wpisów przeczytałyśmy, resztę przejrzałyśmy. Pisane z niezwykłą starannością rozjaśniają w głowie, czasem coś zaiskrzy i mamy pomysł, jak ulepszyć swoje miejsce w sieci.

 Poniedziałek freelancera – cykl u Lifemanagerki, który ostatnio nie jest już aż tak często aktualizowany. Dotyczy zakładania swojej działalności, pozyskiwania klientów. Znajdziecie także kilka wpisów o blogowaniu.

 Love 2 work – świetna strona prowadzona przez Monikę i Emilkę, dotycząca freelancu, jednak śmiało można większość wiedzy przełożyć na blogowy biznes.

 Kobieta w e-biznesie – blog, o którym słyszałyśmy dużo wcześniej, niż przypadkiem na niego zajrzałyśmy. Marta pisze teksty bardzo przystępne, w miarę krótkie, ale wyczerpujące temat – takie jak lubimy. My przejrzałyśmy kategorię blogowanie, ale są tam też dziedziny takie jak marketing, czy copywriting.

Zobacz także:

#1 Pozyskiwanie nowych czytelników

#2 Czy networking jest potrzebny?

#3 Serwisy społecznościowe

#4 Nie wszystko musisz robić sam

#5 Zainstaluj Disqus

#6 Zrób wizytówki

#7 Publikacje, które pomagają nam w blogowaniu

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Poprzedni artykuł

Sistersowe polecajki #13

Następny artykuł

Sistersowe polecajki #14

Zobacz także