Moskwa to miasto, którego odwiedzenie marzy nam się już od dawna. Na razie jest jednak poza zasięgiem naszych marzeń. Od czego jednak jest Internet i podziwianie tego wszystkiego wirtualnie? Pojedźmy do Moskwy!
Pojedźmy do Moskwy

 Atrakcje turystyczne Kaliningradu

 Kultowi bohaterowie rosyjskich bajek

 Rysunki na wydziale BFU w Kaliningradzie

Zabytki 

Najważniejszym moskiewskim zabytkiem jest niewątpliwie Kreml oraz Plac Czerwony. Warto zobaczyć także Chram Chrystusa Zbawiciela oraz Trietiakowską galerię. Pospacerować można ulicą Twerską, która na pewno zachwyca na żywo. Punkt widokowy na Górach Worobiowych sprawi, że padniemy z zachwytu, oglądając panoramę z wysokości.  Pojedźmy do Moskwy!

Książki

Rosja to także książki, a co za tym idzie znani pisarze – Aleksander Puszkin, Iwan Turgieniew, Michaił Lermontow, Michał Bułhakow, Borys Pasternak, Nikołaj Gogol i wiele, wiele innych znamienitych nazwisk. Często przeważa tam motyw folkloru, który bardzo lubimy. Dobrze jest obcować z literaturą klasyczną. W Polsce możemy znaleźć wiele przekładów dzieł tych znakomitych twórców. Pojedźmy do Moskwy!

Cerkwie 

Cerkwi z Moskwie jest bez liku. Gdy już się tam wybierzemy będziemy chciały zobaczyć ich jak najwięcej. Już na zdjęciach wyglądają przepięknie. Ostatnio, podczas pobytu na Śląsku, miałyśmy okazję zobaczyć małą cerkiewkę w Sokołowsku. Coś wspaniałego! Pojedźmy do Moskwy!

Potrawy

Nasi wschodni sąsiedzi mają także bardzo dobre dania. Część z nich możemy jeść w rosyjskich restauracjach, znajdujących się w Polsce. Na pewno zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest to to samo. Gdy pojedziemy do Rosji chciałybyśmy spróbować pielmieni, czyli naszych polskich pierogów. Pojedźmy do Moskwy!

Pojedźmy do Moskwy!

Rosja to piękny kraj pod względem kultury, obyczajów, ale także stylu. Przedmioty zamieszczone na zdjęciach zachwycają nas od chwili, gdy pierwszy raz na nie spojrzałyśmy. Przyznamy szczerze, że chciałybyśmy zatrzymać taki klimat w naszym domu. Na pewno by nam się nie znudził, a całość tworzy przepiękną całość.
Pojedźmy do Moskwy
Pojedźmy do Moskwy
Pojedźmy do Moskwy
Pojedźmy do Moskwy
Pojedźmy do Moskwy

Wpis powstał przy współpracy z Westwing. Stamtąd pochodzą zdjęcia wykorzystane we wpisie.

Zobacz także

 • Eka

  A myślałam, że faktyczne jedziecie do Moskwy… Też kiedyś mi się marzyła, teraz jakoś mnie tam nie ciągnie z racji sytuacji politycznej 🙁

  • Zanim my pojedziemy to sytuacja może ulec zmianie, chociaż wątpliwe, żeby Putina odsunęli od władzy, skoro są mu tak wdzięczni.

 • Ja Moskwy nie mam w planach póki co. Ale na zdjęciach zawsze mogę podziwiać takie wnętrza.

  • Nic dziwnego. Nam marzy się na zdjęciach Skandynawia, bo na podróż chyba byśmy się nie odważyły.

 • Niebieska zakładka

  Wnętrza prześliczne. Chciałabym tak mieszkać.. Eh, marzenie 🙂

  • Nic trudnego 🙂 Czas zacząć gromadzić środki na takie cuda.

 • Rosja to Wasze klimaty 🙂 mnie tam na razie nie ciągnie, ale mimo to bardzo przyjemnie się o niej czyta i ogląda zdjęcia 🙂

 • Ciebie w drugą, też dobrze 🙂

 • Mogłam się spodziewać:). Rosja, to piękny kraj, aczkolwiek mnie bardziej pociąga zachód:)

 • Ja także w Rosji nigdy nie była, ale podobnie jak Wy chciałabym ją kiedyś odwiedzić. Nie tylko Moskwę, ale ogólnie Rosję. Wydaje mi się, że to niezwykle ciekawy kraj 🙂

  • Ogólnie do Rosji byśmy chciały, ale Moskwa jest jednak takim symbolem. Bo i Sankt-Petersburg, i te mniejsze osady też byśmy chciały zobaczyć.

 • Ania

  Piękne zdjęcia wybrałyście 🙂 Mam nadzieję ,że wasze marzenie szybko się spełni 🙂

 • mint with raspberry

  Moim marzeniem też jest odwiedzić Moskwę. Mnie Moskwa kojarzy się z bogactwem i podobno faktycznie tak tam jest, na bogato, ale peryferie Moskwy i inne regiony Rosji to już niestety bieda. Tak słyszałam od osób, które tam były 🙂

  • Zobaczymy, jak pojedziemy. Wiadomo, że centrum jest o wiele bogatsze, niż obrzeża.