U Ciebie pewnie też. Szaro, buro, zimno, jeszcze może spadł śnieg. Nie ma się ochoty wyściubiać nosa z domu, a co dopiero myśleć o wycieczkach. Mamy dla Ciebie jednak propozycję, plan podróży twórz sporo wcześniej.

Plan podróży twórz sporo wcześniej

 Dlaczego agroturystyka wciąż cieszy się ogromną popularnością?

 18 miejsc, które warto zobaczyć w Kielcach

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

Przygotowania…czas start

Właściwie to wydaje nam się, że dopiero co był nowy rok, więc pewnie jeszcze powinniśmy być w styczniu. Tymczasem szybki rzut oka na kalendarz i jesteśmy w szoku. Data: 16 luty 2018 rok! Kiedy to zleciało. Czas tak szybko pędzi, nieustanne nowe zajęcia, wyzwania, praca, przyjemności. Martyna śmieje się, że powoli stajemy się stetryczałymi staruszkami w wieku lat 25, chodząc spać w okolicach 22. Choroba nie wybiera, czy u Was też panuje tak strasznie wyniszczająca grypa? Brak apetytu, gorączka. Jedyne na co ewentualnie ma się ochotę to odpoczynek. A ten tak jakby, idąc z tokiem roku szkolnego, już za 4,5 miesiąca. Zleciało, prawda? Ani się obejrzymy, a tu, miejmy nadzieję, czas na słoneczne dni, długi dzień, krótka noc. Plan podróży twórz sporo wcześniej,  po co ma się okazać, że coś przeoczyłyśmy, czy nie dopatrzyłyśmy? Mamy nadzieję, że nasz letni wypoczynek uda się zrealizować w 100%. Jedno jest na razie pewne. Czeka nas zlot z okazji 100-lecia harcerstwa na ziemiach polskich na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Jesteśmy strasznie podekscytowane, tym bardziej, że zarówno w Kielcach, jak i Krakowie na podobnych imprezach nas nie zabrakło.

Plan podróży twórz sporo wcześniej

Plan podróży twórz sporo wcześniej. Najpierw trzeba podjąć ważną decyzję – Polska, czy zagranica? Jeśli ta druga, to jaki kierunek, z przewodnikiem czy samodzielnie? Zaprosić znajomych, czy lepiej wypoczywać samodzielnie? My szczerze mówiąc, w tym roku chciałybyśmy w końcu wyruszyć w okolice Białegostoku, chociaż znając nasze szczęście, obiecujemy sobie to już od kilku dobrych lat i jak na razie wszystko pozostaje w sferze planów. Z chęcią wyskoczyłybyśmy wtedy na Litwę, może Białoruś, Łotwę. Musimy Wam się jednak do czegoś przyznać. Jest połowa lutego, o Białymstoku myślimy pewnie od końca 2017 roku, a nadal nie mamy planu podróży! Nawet nie wiemy, jaką trasę chcielibyśmy przebyć. Którędy pojechać, gdzie się zatrzymać, czy lepiej spać w centrum i mieć bliżej do atrakcji, czy na obrzeżach, ale zaoszczędzić na noclegu. Tak wiele pytań, czasu coraz mniej, więc czas zacząć poważnie myśleć, nawet jeśli Białystok nie dojdzie do skutku w tym roku, to będziemy miały szkielet naszej podróży na wschód.

Jakie plany wakacyjne?

Trochę już zdradziłyśmy. W końcu skusiłybyśmy się z chęcią na Białoruś i okolice, ale jednocześnie gdzieś w okolicach maja, czy czerwca chciałybyśmy odwiedzić także Opole, Wrocław i okolice. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jakim stanie zdrowia będzie Martyna i na ile pozwolą nam finanse. Przebywając jeszcze w Toruniu, bo w Bydgoszczy nieco mniej, miałyśmy taką chęć do poznawania nowych miejsc, czasu też było stosunkowo więcej, bo nie zajmowałyśmy się pracą zawodową, a zajęcia na ostatnim roku, czy to studiów licencjackich, czy magisterskich, zajmowały stosunkowo niewielki odsetek czasu. Teraz też z chęcią wybrałybyśmy się do ulubionych miejsc, czasem jednak mamy wrażenie, że zorganizowanie zwykłej wycieczki do Torunia, zajmującej godzinę drogi w jedną stronę jest wyczynem na miarę wejścia na Mount Everest.

A jak to jest z Tobą, plany wakacyjne już obmyślone? Noclegi zaklepane? Gdzie się wybierasz w tym roku?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także