Miej zawsze przygotowane pieniądze na czarną godzinę, gdyż tak naprawdę nie wiesz, kiedy mogą Ci się przydać. Zadbaj o zabezpieczenie swojej firmy, by nie musieć zamykać interesu.

Pieniądze na czarną godzinę

 Dlaczego samochody najlepiej kupować pod koniec roku kalendarzowego?

 Szeroka oferta gadżetów reklamowych

 Zarządzanie pieniędzmi

Pieniądze na czarną godzinę

 prowadząc własny biznes tak naprawdę nigdy nie wiemy, kiedy wyskoczą nam nieprzewidziane wydatki. To prawie tak, jak z naprawami w domu. Jak się psuje, to wszystko po kolei. Nie możemy przewidzieć tego, kiedy siądzie nam laptop, drukarka, aparat, czy telefon. Bez tych rzeczy raczej nie można funkcjonować. One jednak kosztują kilkaset złotych, a co z budowlańcami, których maszyna za kilkaset tysięcy przestanie działać? Ubezpieczenie nie zawsze to pokrywa, a poza tym nie każdy je ma.

 są miesiące lepsze i gorsze, są dni, w których mamy kilku klientów, ale są też takie, że są tygodnie albo nawet miesiące przestojów i łapiemy się każdej okazji, byleby tylko coś zarobić. Prowadząc firmę taką jak nasza nigdy nie możemy być pewni, kiedy coś nam się trafi, bo wiele zależy od zapotrzebowania w danej chwili i cen konkurencji na rynku.

 stałe opłaty nie chcą zaczekać na to, aż będzie nam się lepiej powodzić. Gdy są lepsze miesiące warto odłożyć pieniądze na czarną godzinę, by starczyło nam chociaż na podstawowe opłaty – ZUS, księgową, telefon, nie mówiąc już o przeżyciu. Gdy są miesiące chudsze trzeba zacisnąć pasa i mieć nadzieję, że sytuacja w końcu się odmieni.

 kolejna sprawa to tak duży nawał pracy, że nie będziemy w stanie sami sprostać wszystkim wymaganiom. Nie sposób klientowi odmówić, bo może już się więcej do nas nie odezwać, dlatego nawet praca po godzinach może być za mało wydajna. Warto wtedy pomyśleć o podwykonawcy, który wykona za nas część pracy. Pieniądze na czarną godzinę bardzo się wtedy przydadzą.

 w przypadku większych, ale też mniejszych firm nie rzadkością jest to, że klient po prostu nie płaci. Są opóźnienia w płatnościach za wykonaną pracę, a przecież podatek i tym podobne rzeczy od zarobionej kwoty trzeba oddać w danym miesiącu. Z pomocą przychodzi nam m.in. Finiata, która pomaga uporać się z niepłacącym klientem.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także