Park Śląski w Katowicach jest tak rozległy, że szukając o nim informacji pojawiała się informacja, że jest także w Chorzowie.

Park Śląski w Katowicach

 Antykwariat Kocham książki w Katowicach

 Rosarium w Katowicach

 Park Powstańców Śląskich w Katowicach

Aleja Żyrafy

Tak naprawdę miałyśmy w planach wizytę w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Okazało się jednak, gdy wysiadłyśmy z tramwaju, że znajdujemy się na terenie Parku Śląskiego w Katowicach, a do ZOO prowadzi przepiękna Aleja Żyrafy. Oczywiście nie mogło zabraknąć głównej bohaterki. Szlak został ,,ozdobiony” licznymi leśnymi dekoracjami. Spotkamy tam pandę, czy słonia, a także betonowe delfiny.

Zarezerwuj sobie kilka godzin

Zwłaszcza w wiosenny, czy letni dzień. Mimo, że lubimy szum i gwar miasta, a może raczej już do niego przywykłyśmy, lubimy uciekać w naturę. Może nie fascynuje nas zbieranie grzybów, czy kapiele w jeziorze, niemniej jednak często wybieramy spacery nad fontannę, czy do leśnej głuszy. Często jest chyba tak, że musimy zmienić klimat, otoczenie, położenie geograficzne, aby normalnie funkcjonować. Park Śląski w Katowicach to miejsce idealne, aby się zresetować i odciąć od wirtualnego świata.

Lody, gofry, budki z przekąskami

Nie jest też do końca tak, że jesteśmy całkowicie odcięci od cywilizacji. Przy końcu Alei Żyrafy znajduje się sporo budek z przekąskami.Ceny, szczerze mówiąc, są porównywalne z tymi w centrum. Tak więc z głodu ani pragnienia nie umrzemy. Poza tym zawsze można wziąć butelkę wody i kanapki ze sobą.

Park Śląski w Katowicach – atrakcje

  • Śląski Ogród Zoologiczny – jeżeli, tak jak my, uwielbiacie zwierzęta, nie może Was tam zabraknąć. Za bilet zapłacimy kilka złotych, a chodzenia jest na kilka godzin.
  • Rosarium w Katowicach – trafiłyśmy tam przypadkiem, ale zakochałyśmy się w tym miejscu. Tutaj zdecydowanie znajduje się więcej roślin, niż w Parku róż w Chorzowie. Miejsce idealne na wypoczynek, można nawet usiąść na trawie nad stawem.
  • Planetarium Śląskie – co prawda, tam nie dotarłyśmy, ale wydaje się być interesującą atrakcją.

Park Śląski w Katowicach top niewątpliwie miejsce warte uwagi. Będąc w tym regionie, koniecznie tam wstąpcie.

Park Śląski w Katowicach

Park Śląski w Katowicach

Park Śląski w Katowicach

Park Śląski w Katowicach

Park Śląski w Katowicach

Park Śląski w Katowicach

Park Śląski w Katowicach

Park Śląski w Katowicach

Zobacz także