W drodze do Gdańskiego ZOO zahaczyłyśmy o Park Oliwski w Gdańsku. Jest to doskonałe miejsce do odpoczynku.


 Muzeum Bazyliki Mariackiej w Gdańsku

 Muzeum Zegarów Wieżowych w Gdańsku

 Gdańsk w jeden dzień

Park Oliwski w Gdańsku

Park Oliwski w Gdańsku znajduje się ok. 30 minut drogi tramwajem od ścisłego centrum miasta. Odwiedziłyśmy go już w czasie naszej pierwszej wizyty w Trójmieście po latach, kiedy nie było nam po drodze z tym miastem. Miejsce znajduje się nieco na uboczu, zajmuje jednak sporą powierzchnię. Często można zauważyć tam młode pary, które w pięknych okolicznościach przyrody wykonują swoje sesje ślubne. To miejsce nietuzinkowe, nie powinien więc dziwić fakt, że przybywa tam wielu turystów, ale i mieszkańców Trójmiasta, którzy szukają chwili oddechu i odpoczynku od ciągłej gonitwy. Chociaż tej, w Trójmieście, jakby nie widać. Ludzie są wyluzowani, życzliwi. Niedaleko Parku Oliwskiego znajduje się także McDonald’s dla spragnionych miłośników tego typu jedzenia.

Marmolada, Chleb i Kawa w Gdańsku

Całkiem niedaleko Parku Oliwskiego w Gdańsku znajduje się przepyszna kawiarnia Marmolada, Chleb  i Kawa w Gdańsku, gdzie możecie zajrzeć wybierając się lub wracając z Parku. Lokal serwuje głównie śniadania, ale są tak pyszne, że raz je spróbowawszy, będziecie chcieli z pewnością znów tam wrócić. Ceny są przystępne, nieco trudno jednak tam trafić. Lokal znajduje się nieco w głąb ulicy, ale nie stoi to na przeszkodzie, bowiem zawsze jest tam mnóstwo osób. Następnie możecie zajrzeć na latarnię morską w Gdańsku, a później powrócić na gdańską starówkę. Zaręczamy, że nie będziecie narzekać na brak wrażeń. Rejs Motławą, zwiedzanie Zamku Sołdek, polecamy także wizytę w Domu Uphagena.

Kiedy do Trójmiasta?

Trójmiasto pokochałyśmy na tyle, że obecnie nie wyobrażamy sobie roku, żebyśmy się tam nie wybrały. Za każdym razem odkrywamy w Gdańsku, Sopocie, czy Gdyni coś nowego. Przed nami wciąż Westerplatte, przeczuwamy, że wywrze na nas ogromne wrażenie. A Ty, kiedy wybierasz się do Trójmiasta? Mamy nadzieję, że nie będziesz zwlekać zbyt długo!

Byliście? Jak wrażenia?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także