Park Miniatur w Rąblowie znajduje się w jednym kompleksie z Parkiem Labiryntów, o którym pisałyśmy wczoraj. Dziś zapraszamy niejako na drugą część relacji.

Park Miniatur w Rąblowie

 Park Zdrojowy w Nałęczowie

 Tani nocleg w Celejowie

 Pałac w Celejowie

Park Miniatur w Rąblowie

Przez ostatnie kilka lat odwiedziłyśmy kilka parków miniatur – byłyśmy w Parku Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach, w Parku Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach, a teraz przyszedł czas na Park Miniatur w Rąblowie. Jak już wspomniałyśmy wcześniej, wiedziałyśmy, że taka atrakcja istnieje, aczkolwiek nie potrafiłyśmy jej umiejscowić na mapie na tyle, żeby zapisać ją jako miejsce do odwiedzenia, gdy będziemy w Lublinie i okolicach. Dobrze się jednak stało, że postanowiłyśmy tam zajrzeć, bowiem w kompleksie znajduje się także jedyny na tym terenie Park Labiryntów, gdzie, z tego, co przeczytałyśmy na innych blogach, dzieci chętnie spędzają czas. Za bilet na tę atrakcję zapłacimy ulgowo 8 zł, normalnie 10. Jeżeli mamy ochotę zajrzeć do drugiej części – 10 i 12 zł. Cena korzystna, mamy jedynie pewne zastrzeżenia odnośnie prezentacji miniatur. We dwóch wcześniejszych parkach, w których byłyśmy był po prostu teren, może i ogrodzony, ale miniatury były wyeksponowane. Tutaj zaś są otoczone krzakami i właściwie najwięcej miejsc znajdziemy z okolicy. Z jednej strony, to dobrze, bo właściciele promują region, z drugiej zaś nie jest to nigdzie zaznaczone. Zobaczymy więc m.in. Górę Trzech Krzyży, Bramę Tyrolską w Puławach, czy zabytki Nałęczowa.

Park Miniatur w Rąblowie

Park Miniatur w Rąblowie

Park Miniatur w Rąblowie

Park Miniatur w Rąblowie

Park Labiryntów w Rąblowie

Jak już wspomniałyśmy wcześniej, kompleks składa się z dwóch części – Parku Miniatur oraz Parku Labiryntów. Jest to ciekawa atrakcja zarówno dla przyjezdnych, jak i mieszkańców, zamieszkujących tamte tereny, aczkolwiek np. gdybyście planowali przyjechać typowo do tego miejsca, nie wiemy, czy byśmy się zdecydowały. Park Miniatur wspiera lokalną gospodarkę, bo, z jednej strony, turyści odwiedzający mogą zechcieć zobaczyć zabytki na własne oczy, a, z drugiej, mogą porównać, czy zobaczone przez nas miejsca zostały wiernie odwzorowane.

Park Miniatur w Rąblowie

Park Miniatur w Rąblowie

Park Miniatur w Rąblowie

Inne atrakcje Puław i okolicy

Gdybyście jednak byli w bliższej okolicy Rąblowa, serdecznie polecamy Wam wizytę w Nałęczowie, odwiedzenie Parku Zdrojowego, Muzeum Bolesława Prusa i Domu Stefana Żeromskiego. Warto zajrzeć także do Puław i sprawdzić, czy pałac Czartoryskich wciąż stoi. W Kazimierzu Dolnym zaś serdecznie zachęcamy do wejścia na Górę Trzech Krzyży, zwiedzenia Zamku oraz przespacerowania się do Kuncewiczówki. Zajrzyjcie także do Janowca, odwiedźcie Magiczne Ogrody oraz zamek. Pamiętajcie jednak, aby zarezerwować sobie kilka dni, bo atrakcji na pewno nie zabraknie!

Park Miniatur w Rąblowie

Park Miniatur w Rąblowie

Park Miniatur w Rąblowie

Park Miniatur w Rąblowie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także