Park miejski w Zamościu to jedna z pierwszych atrakcji, jakie udało nam się zobaczyć w tym mieście. Przepiękne miejsce!

park-miejski-w-zamosciu

Muzeum Arsenał i ZOO w Zamościu

Pierwszego dnia po dotarciu do miejsca noclegowego niemal natychmiast (około południa) udałyśmy się do ZOO w Zamościu. Po drodze udało nam się wstąpić także do Muzeum Arsenał, a zanim jeszcze tam trafiłyśmy zupełnie przypadkowo przechodziłyśmy przez Park miejski w Zamościu. Odnośnie dwóch wcześniej wspomnianych atrakcji, ZOO bardziej nas zachwyciło. Arsenał naszym zdaniem ma zbyt wygórowaną cenę za bilet, jednak to tylko nasze subiektywne odczucie.

Park miejski w Zamościu

Park miejski w Zamościu znajduje się bardzo blisko rynku. Zajmuje ono bardzo duży teren, jest tam mnóstwo ekspozycji kwiatowych, ławeczek, na których można usiąść, jest pomnik, stawek, mnóstwo kaczuszek. Dodatkowo jest także urządzenie, na którym rzekomo można klikać i dowiedzieć się czegoś więcej o mieście, jednak albo my nie umiałyśmy go obsłużyć, albo nie działało, bo nic z tego nie wynikło. Niemniej, Park miejski w Zamościu to bardzo przyjemne i zielone miejsce, w którym z przyjemnością spędzałyśmy nasze wolne chwile w tym mieście. Z miejsc wypoczynkowych w Zamościu park miejski spodobał nam się chyba najbardziej. Jego niewątpliwym atutem jest bardzo bliska odległość od rynku.

Zamojski rynek

Rynek w Zamościu zauroczył nas już od pierwszego wejrzenia. Różnokolorowe kamieniczki z daleka już przyciągają wzrok. Oprócz tego, rynek jako chyba jedyny w Polsce został zbudowany na planie krzyża. Trzeba przyznać, że pod kilkoma względami, o których wspomniałyśmy wcześniej, wyróżnia się spośród tego typu miejsc w innych miastach. Zamość ogólnie jest dość ciekawym i ładnym miastem, jednak spośród miast Lubelszczyzny i okolic z większych miejscowości najbardziej zauroczył nas chyba Lublin. Zamość też jednak ma w sobie to coś, z powodu którego nie może narzekać na brak turystów. Park miejski w Zamościu jest z pewnością jednym z nich. Byliście już kiedyś w tym mieście?

park-miejski-w-zamosciu2

park-miejski-w-zamosciu6

park-miejski-w-zamosciu7

park-miejski-w-zamosciu8

park-miejski-w-zamosciu9

park-miejski-w-zamosciu11

park-miejski-w-zamosciu12

park-miejski-w-zamosciu14

park-miejski-w-zamosciu15

park-miejski-w-zamosciu16

park-miejski-w-zamosciu20

park-miejski-w-zamosciu22

park-miejski-w-zamosciu24

Zobacz także