Lato = wysokie temperatury, żar z nieba. Pamiętaj o wodzie!

Palmiarnia w Łodzi

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

 10 powodów, żeby zacząć podróżować

 Skąd brać pieniądze na podróże?

Pamiętaj o wodzie

My prawie zawsze nosimy ze sobą coś do picia, no chyba, że naprawdę myślimy, że wychodzimy tylko na krótko i nie będzie nam w tym czasie potrzebny żaden napój. Gdy jedziemy jednak na jakąś, nawet kilkugodzinną wycieczkę, zawsze pamiętamy o zabraniu wody. Nigdy nie mamy pewności, czy w okolicy znajdzie się sklep, czy będziemy mieli ostateczną ilość pieniędzy, by kupić dany napój lub czy po prostu będzie na to czas (np. jakaś konferencja, spotkanie biznesowe).

Mniejsza butelka napoju wystarczy, jednak pamiętaj o wodzie

Nie mówimy, żeby nosić ze sobą 2-litrową butelkę, bo jest to bez sensu. 0,5 litra napoju w zupełności wystarczy. Ostatnio słyszałyśmy o sytuacji, w której jedna z dorosłych osób nie wzięła sobie napoju i drugi uczestnik wycieczki musiał się z nią podzielić swoim zapasem 🙂 Może jest to dość śmieszne, ale niestety prawdziwe. O wiele częściej to dorośli nie biorą ze sobą wody, gdyż uważają, że nie będzie im potrzebna.

Pamiętaj o wodzie. Każdy z nas musi pić

Obserwując matki z dziećmi na ulicy, placach zabaw możemy zauważyć, że rodzicielki noszą dla swoich pociech naprawdę wiele napojów i przekąsek. Dlaczego więc nie pamiętamy o sobie? Myślimy, że nam nie zachcę się pić? 0,5 litra to żaden koszt i niewiele większy bagaż, a może okazać się przydatny w te upalne dni.

Litr, dwa, trzy… wciąż za mało

Wczoraj, jadąc do Torunia, wzięłyśmy ze sobą ponad litr napoju. Cóż z tego, skoro dokupiłyśmy jeszcze 2 i wciąż było nam mało? W takie upały najlepsze co możemy robić to dużo pić i jeść… wodne lody. Nasze ulubione to zdecydowanie Kaktusy.

W razie, gdyby nam miał się nie przydać ten napój, będziemy mieli okazję poratować kogoś, kto znajdzie się w takiej potrzebie. Więc pamiętajcie o wodzie, na pewno się przyda.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także