Pałac w Celejowie to miejsce, o którym dowiedziałyśmy się przypadkiem. Obecnie znajduje się tam Samodzielny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Psychicznie i Nerwowo Chorych.

palac-w-celejowie

 Tani nocleg w Celejowie

 Park Miniatur w Rąblowie

 Rynek w Kazimierzu Dolnym

Tani nocleg w Celejowie

Tak naprawdę na Celejów pewnie nigdy nie zwróciłybyśmy uwagi, gdyby nie fakt, że szukaliśmy taniego noclegu, gdzieś niedaleko Kazimierza Dolnego i Nałęczowa, a wszystkie miejsca były pozajmowane albo ceny zwalały z nóg. Wtedy mama trafiła na ogłoszenie dotyczące nieznanego nam wcześniej miasteczka, właściwie wsi, znajdującej się pomiędzy dwoma w/w miastami. Niewiele myśląc, zdecydowaliśmy się tam przenocować 2 dni. Do Celejowa z Kazimierza dojechaliśmy praktycznie pod wieczór. Nie przeszkodziło nam to jednak dowiedzieć się, że warto odwiedzić pałac w Celejowie, a także, jeśli mamy ochotę, zajrzeć do znajdującego się nieopodal Rąblowa, gdzie znajduje się Park Labiryntów.

palac-w-celejowie2

palac-w-celejowie3

Pałac w Celejowie

Pani uprzedziła nas, że pałac w Celejowie to dziś miejsce, gdzie przebywają kuracjusze. Pierwsze skojarzenie, jakie nam się nasunęło było takie, że pewnie otworzyli tam sanatorium i ludzie sobie spokojnie odpoczywają. Okazało się jednak, że przebywają tam ludzie psychicznie i nerwowo chorzy. Droga polna, która prowadzi do pałacu.. No cóż, rowerem może bym się tam nie wybrała. Pieszo wcale. Jeśli jednak będziemy w tamtych okolicach samochodem, dlaczego by nie zobaczyć, jak wygląda zabytkowy pałac w Celejowie, choćby z zewnątrz?

palac-w-celejowie4

palac-w-celejowie5

palac-w-celejowie6

Nieco tam… dziwnie

Nie zrozumcie nas źle. My naprawdę nic nie mamy do chorych ludzi, ale taka dziwna aura się roztacza wokół tego miejsca. Tym bardziej, że jak to my nie poprzestałyśmy na stanięciu przy bramie, chciałyśmy obejść cały teren i zobaczyć dokładnie, jak pałac w Celejowie kiedyś się prezentował i co oferował swoim mieszkańcom. Kuracjusze siedzieli na ławeczkach, spacerowali, nie zaczepiali. Miejsce całkiem interesujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Lubelszczyzna słynie z pałaców. W okolicy warto zwrócić uwagę na zamek w Janowcu, czy znajdujące się tam także Magiczne Ogrody. Pamiętajcie zawrzeć w planie wycieczkowym także malownicze Puławy.

palac-w-celejowie7

palac-w-celejowie8

palac-w-celejowie9

palac-w-celejowie10

palac-w-celejowie11

palac-w-celejowie12

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także