Ogień łączy pokolenia. To właśnie przy nim spotykają się najmłodsi i najstarsi harcerze, a także niezrzeszeni z organizacją ludzie.

Ogień łączy pokolenia

 Personalizowane gadżety harcerskie

 Harcerska służba

 Poznawaj też inne drużyny spoza Hufca

Ogień łączy pokolenia

Nie bez powodu na co którejś zbiórce, czy wszelkiego rodzaju większych harcerskich uroczystościach jest on. OGIEŃ. Ognisko, świecznisko, świeczowisko, różnie bywa to nazywane, jednak pojawia się płomień. Zapałki, znicze, wkłady, drewno i nastrój jest już gotowy. Nie trzeba wcale wiele robić, by wszyscy obecni wczuli się w tę szczególną chwilę. Wystarczy blask ognia, nastrojowa piosenka ,,Ogień” lub ,,Płonie ognisko i szumią knieje” i już łezka się w oku kręci. Ogień łączy pokolenia, o czym miałyśmy okazję przekonać się niejednokrotnie.

Betlejemskie Światło Pokoju

Z ogniem możemy spotkać się także w szczególnym w tym okresie dniu. Mianowicie mowa o Betlejemskim Świetle Pokoju, które co roku wypada w inny dzień, ale w które harcerze także chętnie się włączają. To właśnie wtedy młodsi i starsi chętnie włączają się w przekazywanie ognia mieszkańcom miast i okolicy, chodzą po instytucjach państwowych, by to BŚP przekazywać dalej. Nie inaczej jest i w tym roku. W naszej gminie Betlejemskie Światło Pokoju było przekazywane w dniu wczorajszym. Jak co roku, nie zabrakło chętnych, by je przekazywać dalej.

Wszystkich Świętych i akcja znicz

Z ogniem, zniczami możemy spotkać się w wykonaniu harcerzy także na stosikach przed świętem Wszystkich Świętych, kiedy to niektóre drużyny starają się zarobić na swoje potrzeby. Świeczki możemy zobaczyć także na kiermaszach, jarmarkach bożonarodzeniowych, organizowanych przez niektóre środowiska. Jak widać, płomień wciąż jest obecny w naszym harcerskim życiu, bowiem to on łączy pokolenia. Nie ma ważniejszej uroczystości bez zapalenia świec. Betlejemskie Światło Pokoju, Wszystkich Świętych, kiermasz, gawęda, ognisko – to wszystko scala harcerską brać, która nawet po latach chętnie spotka się przy zapalonych świecach, czy palącym się drewnie. Takiego nastroju nie może wywołać nic innego.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także