Odwiedzaj na zbiórkach okoliczne atrakcje. Nie musisz daleko wyjeżdżać, by odkryć coś nowego w okolicy. Przekonaj się sam.

Odwiedzaj na zbiórkach okoliczne atrakcje

 Po co nam stopnie i sprawności?

 14-dniowy obóz

 Personalizowane gadżety – pamiątka na lata

Najbliższa okolica też może być ciekawa

Tak naprawdę bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w naszej okolicy jest coś ciekawego. W dużych miastach jest tego bez liku, ale nawet mniejsze miejscowości mają się czym poszczycić. Mieszkamy w mieście, które ma ok. 10 000 mieszkańców. Całkiem niedawno, bo z 2-3 lata temu powstało Ranczo ze zwierzątkami, urządzane są tam też przyjęcia urodzinowe itp. W pobliskiej wsi, pieszo można tam dojść w niecałe 30 minut, jeden z gospodarzy też ma staw i różne okazy. Warto zwracać na takie rzeczy uwagę, gdyż bardzo często za darmo można zobaczyć coś ciekawego.

Nie musisz wyjeżdżać, by odkryć coś ciekawego

Nie musimy wybierać się do miasta położonego obok nas, gdyż tak naprawdę u nas także może być ciekawie. Może któryś z harcerzy ma własne gospodarstwo lub działkę rekreacyjną, na której można by zorganizować ognisko czy grilla? Nie ma sensu zrażać się na samym początku i wychodzić z założenia, że u nas to nie ma nic wartego uwagi, wszystko już widzieliśmy po 100 razy. Tak naprawdę najważniejsze jest towarzystwo i pomysł na zbiórkę. Miejsce dla jednych może być ciekawe, a dla innych nudne. Jakie będzie dla Was, zależy tylko od Ciebie.

Odwiedzaj na zbiórkach okoliczne atrakcje

Siedzenie w budynku przez cały rok nie jest niczym przyjemnym i nie dostarcza nowych bodźców do działania. Odwiedzaj na zbiórkach okoliczne atrakcje, inspiruj się. Czasem warto wyjść na pole i podziwiać przyrodę, zrobić sobie zbiórkę w parku, przeprowadzić tak uwielbiane przez dzieciaków podchody. Już chociażby zorganizowanie zwykłego ogniska jest czymś ciekawszym niż siedzenie i słuchanie suchych faktów o tym, w jaki sposób należy rozpalić drewno 🙂 Pamiętaj, że Twoi harcerze uczą się poprzez działanie i wałkowanie nic nieznaczących informacji niepopartych działaniem naprawdę niewiele wnosi do ich życia.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także