Oceanika w Chrustach to miejsce polecane przez wiele osób. Może poszczycić się także certyfikatem Okiem mamy, co oznacza, że jest przyjazne dzieciom.

Oceanika w Chrustach

 Park Miniatur ,,Świętokrzysko” w Chrustach

 Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

 Hostel Bartek w Kielcach

Pierwsza świętokrzyska atrakcja

Od wielu lat wybierałyśmy się do województwa świętokrzyskiego, jednak tak naprawdę wcześniej udało nam się tam dotrzeć chyba tylko jeden raz. Było to w 2007 roku podczas ogólnopolskiego zlotu z okazji 100-lecia skautingu w Kielcach. W październiku tego roku w końcu udało nam się tam wrócić. Z racji tego, że nie chciałyśmy koncentrować się tylko na dużych miastach, jako pierwszą wieś odwiedziłyśmy Chrusty. Oceanika w Chrustach była jedną z odwiedzonych przez nas atrakcją we wspomnianym województwie.

Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach

Mimo tego, że miejsce posiada certyfikat Okiem Mamy (jest przyjazne dzieciom), to jednak ceny za bilety wstępu mogą okazać się dla niektórych zaporowe. Ok. 20 złotych od osoby to naprawdę spora suma, biorąc pod uwagę, że zwiedzanie z przewodnikiem trwa ok. godziny. Następnie możemy chodzić po pomieszczeniu z akwariami indywidualnie aż do zamknięcia kompleksu. Oznacza to, że jeśli udamy się tam rano, możemy spędzić tam kilka godzin, co w jakiś sposób rekompensuje cenę biletu. Jest to jednak tylko opcja dobra dla miejscowych. Wiadomo, że przyjezdni nie będą tam chcieli spędzić całego dnia. Niemniej, różnorodność gatunków naprawdę robi wrażenie. Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że cena może odstraszać, naprawdę warto się tam wybrać. Pan oprowadzający grupę opowiadał o wszystkim bardzo ciekawie, nie było mowy o pośpiechu. Oceanika w Chrustach mogłaby jednak zadbać także o to, by grupy się nie mijały w rezultacie czego druga grupa zasłania cały widok akwariów.

Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach  Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach

Park Miniatur ,,Świętokrzysko” w Chrustach

Jeśli chcecie zaoszczędzić kilka złotych i przy okazji lubicie zwiedzać parki miniatur, możecie skusić się na bilet łączony – Oceanika w Chrustach + Park Miniatur ,,Świętokrzysko”, który znajduje się na tym samym terenie, na prawo od wspomnianego kompleksu. Zwiedzanie odbywa się indywidualnie z audioprzewodnikiem, którego treść automatycznie przeskakuje przy przejściu do kolejnej miniaturowej budowli. Zwiedzanie trwa ok. godziny, a naprawdę warto. Bilet łączony wychodzi korzystniej cenowo, więc warto od razu poprosić o niego w kasie, by niepotrzebnie nie przepłacać.

Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach

Oceanika w Chrustach

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także