Wiecie, jak szybko człowiek przyzwyczaja się do dobrego? W tempie ekspresowym. My nie jesteśmy w tym względzie żadnym wyjątkiem. O niewygodach podróży słów kilka.

O niewygodach podróży

 Zaplanuj swoją podróż

 Dlaczego warto podróżować?

 Jak umilić sobie czas podróży?

Wracać można też popołudniami

Ostatnio plan zajęć na studiach sprzyja temu, że możemy z domu wyjeżdżać w godzinach popołudniowych, dzięki czemu dopłacając 2 złote, do Torunia możemy dostać się pociągiem interRegio. Jechałyśmy tak jeden tydzień, drugi, trzeci. Wracając jechałyśmy raz przez Inowrocław, drugi raz jeszcze skądś indziej, więc kiedy w końcu przyszło nam jechać zwykłym pociągiem Regio, w dodatku bez żadnego umilacza czasu, stwierdziłyśmy, że chyba nam za dobrze.

O niewygodach podróży słów kilka

Ogólnie przerażają nas wycieczki, których droga ma trwać kilka godzin. Trudno wytrzymać nam tak długi czas, pozostając, jakby, cały czas w określonym miejscu. Dlatego też wybieramy pociągi TLK na dłuższe trasy (niestety, nie dojeżdżają do naszej rodzinnej miejscowości, więc ta opcja odpada) albo interRegio (od niedawna właściwie). Te ostatnie stają tylko na większych stacjach, dzięki czemu podróż mija szybciej, pociąg nie staje co 5 minut i mamy wrażenie, jakoby nasza trasa znacznie się skróciła.

Książka zawsze się przyda

Nie możemy jednak zapominać o jednej istotnej kwestii – weźmy sobie zawsze do torby włóżmy książkę, czasopismo, wykreślanki, jeżeli mamy tablet, możemy sobie na niego ściągnąć e-booka. Niektórzy oglądają film ( ze słuchawkami rzecz jasna ). Wówczas trasa nie będzie nam się aż tak dłużyła. Oczywiście można też spać, jednak my jakoś nie preferujemy takiego sposobu na spędzenie czasu w pociągu. Już nie chodzi o kwestie bezpieczeństwa, ale najlepiej śpi nam się po prostu w łóżku 🙂

Wybieramy ten szybszy pociąg

Podsumowując, jeżeli możemy wybrać pociągi odjeżdżające w przybliżonym czasie, do tego z niewielką różnicą cenową dotyczącą biletów, możecie być pewni, że spotkacie nas w pociągu z ,,dogodniejszymi” warunkami. Przy okazji przypominamy nasz wpis dotyczący promocji PKP. W najbliższym czasie spodziewamy się wielu wycieczek, więc chętnie skorzystamy z tej oferty. Poza tym, zupełnie na marginesie, siedzenia w pociągach TLK, czy interRegio są wygodniejsze 😀

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl 

Zobacz także