Całkiem niedawno udało nam się odwiedzić stolicę Węgier, więc mamy dla Was kilka wskazówek. O czym należy pamiętać, jadąc do Budapesztu?

O czym należy pamiętać, jadąc do Budapesztu?

 Góra Gellerta w Budapeszcie

 Lasek Miejski w Budapeszcie

 Pamiątki z Budapesztu

Wycieczka do Budapesztu

Jak już może się zorientowaliście, w połowie lipca wybrałyśmy się na zorganizowaną wycieczkę do stolicy Węgier, kiedy to udało nam się całkiem sporo zwiedzić. Mimo tego, że nogi nas bolały i tak zawsze czujemy pewien niedosyt, że można było zobaczyć więcej. Niemniej, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy, gdyż miasto ma w sobie pewien urok, typowy dla zachodnich miejscowości.

O czym należy pamiętać, jadąc do Budapesztu?

 W Budapeszcie obowiązują forinty. Można wymienić złotówki od razu na tę walutę lub najpierw na euro, a następnie forinty. W sklepach da się też płacić euro, jednak nie wszyscy sprzedawcy je tolerują. Lepiej mieć więc przy sobie choć trochę forintów. 100 forintów to ok. 1,50 złotego. Kantory można spotkać w centrum miasta praktycznie co kawałek, więc nie ma sensu wymieniać zbyt dużej ilości gotówki, gdyż przy odwrotnej wymianie jesteśmy stratni.

 Nie ma kontroli podczas przekraczania przejścia granicznego, jednak należy mieć przy sobie paszport lub dowód osobisty. Najlepiej schować go w takim miejscu, by przypadkowy złodziej od razu nam tego nie ukradł. Nie ma możliwości, by jechać tam bez dokumentów, za duże ryzyko.

 Podczas podróży zagranicznej warto wykupić sobie ubezpieczenie, chroniące nas od następstw nieszczęśliwych wypadków czy szkód wyrządzonych nieumyślnie osobom trzecim za granicą. Takie ubezpieczenie w PZU nosi nazwę Wojażer. W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu – paulkwiatkowska@agentpzu.pl Koszty nie są duże, jest to ok. 4-6 zł/dzień/osobę.

 Warto przygotować się na to, że przeliczając forinty na złotówki niektóre rzeczy mogą nam się wydać bardzo drogie. Nawet stołowanie się w typowych fast foodach nie wychodzi najtaniej. Tak samo sprawa ma się z pamiątkami. Za długopis z napisem Budapeszt kasują ok. 20 złotych, magnesy są trochę tańsze.

 Z pamiątek warto zaopatrzyć się właśnie we wspomniane magnesy, całkiem tanie są także pocztówki. Słodycze są całkiem smaczne, jednak te ze wschodu smakują nam o wiele bardziej. Można za to zaopatrzyć się w paprykę – jest wersja słodka i ostra. Lokalne alkohole także cieszą się ogromną popularnością.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także