Nocleg w lesie? Tylko tam najlepiej wypoczywamy, więc z przyjemnością spędzamy tam 2 tygodnie podczas corocznych wakacji.

Nocleg w lesie?

Spanie pod namiotami czy w domkach?

Korzyści biwaku pod namiotami

A może znów wrócić do lat młodości?

14-dniowe wyjazdy harcerskie pod namiotami

Do harcerstwa przystąpiłyśmy w 4 klasie Szkoły Podstawowej. Na pierwszy 14-dniowy obóz wyjechałyśmy po pierwszej gimnazjum. Nie da się ukryć, że wtedy była to prawdziwa szkoła życia. Warty w dzień i w nocy, udział w zajęciach, pomaganie w kuchni, rozbijanie namiotów. Do tego brak dostępu do prądu. Brało się jeden telefon, włączało na kilka minut i wyłączało. Było to z 10-15 lat temu i nie w głowie nikomu było przesiadywanie na Facebooku, czy Instagramie. Nie było to nikomu wtedy potrzebne.

Nocleg w lesie?

Jak już pewnie wiesz, bardzo lubimy zwiedzać różne zakątki miast i miasteczek, ale nie pogardzimy też odpoczynkiem w leśnej głuszy. Oczywiście, nie w takiej całkowitej. Nigdy nie wybierzemy się do miejsca, gdzie nie ma dostępu do pryszniców, czy chociażby łazienek. Spanie pod namiotami sprawia nam jednak sporo satysfakcji. Nigdzie nie wypoczywamy tak, jak tam. Nocleg w lesie? Już jedziemy! Nie mamy się czym na razie przejmować. Nie jesteśmy jako tako obligowane czasem, więc możemy sobie na taki wypoczynek pozwolić.

Nie tylko dla bezdzietnych

W naszym odczuciu, spanie w lesie jest przeznaczone nie tylko dla bezdzietnych i studentów. Osoby starsze, czy z dziećmi także mogą się tam świetnie bawić. Bez względu jednak na to, jako kto się tam udacie, warto oglądać się, czy nie mamy kleszczy. One potrafią usadowić się na nas zupełnie niepostrzeżenie. Nikt nie chce wrócić z letniego wypoczynku z poważną chorobą, prawda? Jeśli tylko go zauważymy, warto reagować natychmiast. Udać się do pielęgniarki lub do najbliższego ośrodka zdrowia/szpitala, gdzie nam go wyciągną.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także