,,Nieodnaleziona” Remigiusz Mróz to zupełnie nowa odsłona autora. Tym razem pisarz postanowił zadebiutować w gatunku jakim jest thriller psychologiczny. Czy mu się to udało?

,,Nieodnaleziona" Remigiusz Mróz

 ,,Połów” Ove Logmansbo

 ,,Świt, który nie nadejdzie” Remigiusz Mróz

 ,,Większość bezwzględna” Remigiusz Mróz

Cała gama gatunków

Remigiusz Mróz zadebiutował kilka lat temu wojennym cyklem pod tytułem ,,Parabellum”. Później były jeszcze thrillery prawnicze, kryminały, cykl górski, jedna powieść z gatunku science fiction, thriller religijny, political fiction i trzy powieści w stylu skandynawskim. Nie wiem czy czegoś nie pominęłam. Jak widzicie, gama gatunków jest naprawdę ogromna. W szufladzie na wydanie czeka m.in. western. Tym razem ,,Nieodnaleziona” Remigiusz Mróz jest debiutem autora w gatunku thrilleru psychologicznego.

,,Nieodnaleziona” Remigiusz Mróz

Dziesięć lat wcześniej w życiu głownego bohatera doszło do niebywałej tragedii. Podczas gdy oświadczał się dziewczynie, ten szczęsliwy moment przerwali nieznani sprawcy, którzy jego pobili, Ewę zgwałcili, a na końcu dziewczyna zaginęła. Zupełnie jakby zapadła się pod ziemię. Przez 10 lat nie było po niej śladu, choć w sprawę zaangażowane były różne służby. Nieoczekiwanie po jednym z koncertów w sieci pojawiło się zdjęcie dziewczyny, która łudząco przypominała Ewę. Czy to naprawdę była ona? Co działo się z nią przez te wszystkie lata? Dlaczego nie dawała znaku życia?

Czy będzie kontynuacja?

Nie mogę powiedzieć, żeby była to pozycja, na którą czekałam z zapartym tchem (wszystko przez to, że oczekiwanie się dłuży, a gdy nadchodzi upragniony dzień jest to miłą niespodzianką, że to już :)). Bardzo ucieszyłam się jednak, gdy w dzień premiery zauważyłam, że jest już dostępna na Legimi. Od razu zabrałam się za jej lekturę. Nie jest to powieść, w której wszystko mamy podane na tacy. Remigiusz Mróz niebywale kluczy, oddając narrację głównemu bohaterowi oraz kobiecie, Kasandrze. Być może kluczowe postacie będą mogły w jakiś sposób sobie pomóc. Wszystkie wątki nie zostały domknięte, zakończenie wywołuje całkiem sporo emocji. Jestem więc bardzo ciekawa, czy ,,Nieodnaleziona” Remigiusz Mróz doczeka się kontynuacji. Co ciekawe, książka zostanie także wydana na zagranicznym rynku.

Zobacz także