Nie pozwól by cel zniknął Ci z oczu. Dąż do jego realizacji. Nie daj się przeciwnościom losu, które mogą czyhać na Ciebie na każdym kroku. Bądź od nich silniejszy.

Nie pozwól by cel zniknął Ci z oczu

 Czy multizadaniowość nie jest przereklamowana?

 Telefon – tylko na abonament

 Długopisy wizytówką firmy

Dąż do celu małymi kroczkami

Cel powinien być przede wszystkim mierzalny, możliwy do zrealizowania i dobrze zaplanowany w czasie. Nie ma sensu nakładać na siebie więcej niż jesteśmy w stanie wykonać, gdyż zamiast dążyć do jego realizacji tylko niepotrzebnie się zniechęcimy. Przy prowadzeniu własnej firmy bardzo często będziemy musieli mierzyć się z tym, że musimy coś zrobić – znaleźć nowych klientów, x zleceń, by wystarczyło nam na życie. Nieustanie trzeba się martwić tym, czy w danym miesiącu klientów będzie wystarczająca ilość. Cel należy rozłożyć sobie na mniejsze celiki. Jeżeli chcemy zarobić przykładowo 2000, dajmy sobie na to 20 dni. Róbmy wszystko, by każdego dnia zarobić to 100 złotych, które przybliży nas do jego realizacji.

Nie pozwól by cel zniknął Ci z oczu

Czasami też mamy chwile zwątpienia. Bywają gorsze dni, miesiące, gdy klientów zamiast przybywać to tylko ubywa, nawet jeśli jest ich wystarczająco to spóźniają się z płatnościami lub np. procent ze sprzedaży jest bardzo niski. Nie poddajemy się jednak tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Wierzymy, że bywają lepsze i gorsze dni, miesiące, lata, jednak nasz cel musimy za wszelką cenę zrealizować lub być blisko jego osiągnięcia. Nawet jeśli coś uda nam się spełnić w 90%, będzie to o tyle więcej procent niż 0. Nie zważaj na to, że coś Ci nie wychodzi. Następnego dnia może być już tylko lepiej.

Nie daj się przeciwnościom losu

Dążąc do celu musimy pamiętać o tym, ze los będzie nam rzucał kłody pod nogi. Te mniejsze i te większe. Tylko od nas zależy, czy obejdziemy je bokiem, czy się o nie potkniemy, upadniemy i nie zechcemy wstać. Każdy z nas jest kowalem swojego losu i osobiście jesteśmy odpowiedzialni za to, jak w przyszłości będzie wyglądało nasze życie.

Zobacz także