,,Nalewka zapomnienia” Kasia Bulicz-Kasprzak, czyli bajka dla nieco starszych dziewczynek. Taki podtytuł możemy przeczytać na okładce. A jak jest w rzeczywistości?

,,Nalewka zapomnienia" Kasia Bulicz-Kasprzak

  ,,Inna bajka” Kasia Bulicz-Kasprzak

 ,,Dom na skraju” Kasia Bulicz-Kasprzak

 ,,Szlachetne pobudki” Kasia Bulicz-Kasprzak

,,Nalewka zapomnienia” Kasia Bulicz Kasprzak

,,Nalewka zapomnienia” to jedna z pierwszych powieści wydanych i napisanych przez coraz bardziej rozpoznawalną polską pisarkę, Kasię Bulicz-Kasprzak. Ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia, zasilając tym samym serię ,,Babie lato”, podobnie jak ,,Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna” tejże pisarki. O czym jednak jest cała powieść? To lekka historia na wolne popołudnie. Coś, co przeniesie nas poniekąd w świat magii, wymarzonej realności oraz… gadających zwierząt. Azorek, Bonifacy i gadająca mysz, szukająca samca. Łapiecie klimat?


,,Bajka dla nieco starszych dziewczynek”

Agnieszka Jaguszewska to kobieta, która od lat pnie się po szczeblach kariery w korporacji, aż do dnia, kiedy po maratonie, który wygrywają całą drużyną, mdleje. Wyniki badań nie pozostawiają żadnych wątpliwości – rak mózgu. Wyrok zapadł, zostało jej kilka miesięcy życia. Jaga, przyzwyczajona do pracy, nagle postanawia coś w swoim życiu zmienić. Mieszkanie zostawia przyrodniemu bratu Arielowi, a sama wyjeżdża do prawie rozpadającego się domu po babci w Wólce Małej, gdzie o toalecie i gorącej wodzie może tylko pomarzyć. Choć, z drugiej strony, ostatnie chwile postanawia spędzić blisko z naturą. Ale jak to zwykle bywa w bajkach, pojawia się książę. Weterynarz Andrzej. Czy zdoła ją wyrwać ze szponów śmierci?

Przestań pędzić

Wbrew pozorom, może brzmi to niezwykle cukierkowo i nierealnie, ale czy w takich pozycjach chodzi o to, żeby wiernie oddawały rzeczywistość? Chyba nie. Jaga przypomina tak po części pewnie każdą z nas albo przynajmniej większość, pędzące za karierą, starające się zadowolić partnera, często kosztem własnego snu i przyjemności. Kasia Bulicz-Kasprzak pokazuje świat takim, jaki jest. Miejscami może zbyt różowym, miejscami gorzkim. Przedstawia zawiłe relacje rodzinne, ukazuje realia przeciętnej polskiej rodziny, gdzie nie zawsze jest kolorowo. Choć mnie osobiście bardziej podobała się ,,Inna bajka” (opowieść o dziewczynie, która nagle dowiaduje się, że jest w ciąży), ,,Nalewce zapomnienia” nie mogę odmówić uroku i pewnej subtelności. Jeżeli będziecie mieli okazję, przeczytajcie.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także