Muzeum Zabawek w Karpaczu (ul. Kolejowa 2) to miejsce, w którym zostały zgromadzone zbiory Henryka Tomaszewskiego. Miejsce interesujące, nie tylko dla najmłodszych.

muzeum_zabawek_w_karpaczu

W każdym z nas jest dziecko

Powiedzcie, że nie. Tak się ładnie nazywa, że, gdy zostajemy rodzicami, pomagamy dziecku w zabawie, objaśniamy działanie nowych pojazdów, czy funkcjonowanie lalki podobnej do żywej istoty. Wielu z Was śmieje się wtedy, że nie wiadomo, czy to syn bawi się kolejką, czy bardziej tatuś. Nie ma w tym nic złego. Przecież to przez zabawę rozbudzamy naszą kreatywność, zdobywamy nowe pokłady cierpliwości. To idealny pretekst, by odwiedzić Muzeum Zabawek w Karpaczu.

Muzeum Zabawek w Karpaczu

To miejsce, które wpadło nam w oko, jako jedno z pierwszych. Tym bardziej ucieszyłyśmy się, gdy okazało się, że znajduje się ono niedaleko miejsca naszego noclegu. Pech chciał, że trafiłyśmy tam w przedostatni dzień wyjazdu i miałyśmy mało czasu na zwiedzanie. Cóż poradzić. Zastałyśmy wystawę stałą, która została skompletowana ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego, oraz czasową, przedstawiającą zabawki blaszane.

Przewodnik po Muzeum

Na wstępie, zaraz po zakupieniu biletu (5 zł – ulgowy), otrzymujemy zbindowany skoroszyt, w którym pokrótce została przybliżona historia obiektu oraz zbiorów. Kolejne kilkanaście stron to dość szczegółowy opis eksponatów z każdej gabloty. Należy nadmienić, że są one naprawdę dobrze oznakowane. Zajmują jedną dużą salę (ekspozycja stała) oraz cały okrąg na piętrze (ekspozycja czasowa). W skład tej pierwszej wchodzi 70-80 gablot. Ich oglądanie jednak nie jest w żadnym stopniu męczące. Zobaczymy tam m.in. popularnych w czasach naszego dzieciństwa Barbie i Kena, czy zachwycające laleczki japońskie.

Świetna rozrywka oraz wspomnienia

Muzeum Zabawek w Karpaczu to doskonałe miejsce i okazja, aby przenieść się znów w czasy naszego dzieciństwa, przypomnieć sobie, jakie zabawki były wtedy ,,na czasie”. To także niepowtarzalna okazja, by pokazać dzieciom, że kiedyś nikt nie słyszał o Monster High, Księżniczce Zosi, Angry Birds, czy płaczących lalkach, a królowały te porcelanowe oraz pluszaki, takie jak Miś Uszatek, czy Krecik.

muzeum_zabawek_w_karpaczu2

muzeum_zabawek_w_karpaczu6

muzeum_zabawek_w_karpaczu7

muzeum_zabawek_w_karpaczu8

muzeum_zabawek_w_karpaczu9

muzeum_zabawek_w_karpaczu10

muzeum_zabawek_w_karpaczu11

muzeum_zabawek_w_karpaczu12

muzeum_zabawek_w_karpaczu13

muzeum_zabawek_w_karpaczu14

muzeum_zabawek_w_karpaczu15

muzeum_zabawek_w_karpaczu16

muzeum_zabawek_w_karpaczu17

muzeum_zabawek_w_karpaczu18

muzeum_zabawek_w_karpaczu19

muzeum_zabawek_w_karpaczu20

muzeum_zabawek_w_karpaczu21

muzeum_zabawek_w_karpaczu22

muzeum_zabawek_w_karpaczu23

muzeum_zabawek_w_karpaczu24

muzeum_zabawek_w_karpaczu25

muzeum_zabawek_w_karpaczu26

Poprzedni artykuł

Lubelska trasa turystyczna

Następny artykuł

Świątynia Wang w Karpaczu

Zobacz także