Muzeum Miasta Gdyni chciałyśmy odwiedzić od dłuższego czasu. Gdy przyszło co do czego, bardzo ciężko było nam tam trafić…

Muzeum Miasta Gdyni

 Chwila Moment w Gdyni

 Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

 Statek Dar Pomorza w Gdyni

GPS wariuje

Mimo tego, że wcześniej znalazłyśmy w Internecie dokładny adres Muzeum Miasta Gdyni to po wpisaniu go w nawigację komórkową GPS nam zwariował. Pokazywał zupełnie inną trasę, choć doskonale zdawałyśmy sobie sprawę z tego, ze jesteśmy bardzo niedaleko. Muzeum Miasta Gdyni znajduje się bowiem tuż obok Muzeum Marynarki Wojennej w tym że mieście. Aby jednak tam trafić, trzeba się sporo naszukać. Niemniej, cieszymy się, że udało nam się tam trafić.

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni w chwili, gdy tam byłyśmy miało akurat jakąś przebudowę i obejrzeć można było jedną salę w piwnicy i film, który trwał chyba z 20 minut. Całe muzeum miało być czynne dnia następnego, jednak my nie mogłyśmy już na to czekać. Zadowoliłyśmy się tym, co było, w rezultacie czego zwiedzanie zajęło nam z 30 minut, wliczając w to obejrzenie filmu. Muzeum było bardzo wyremontowane, jest tam także sklepik, gdzie można kupić jakieś książki i temu podobne pamiątki. Sam film także był ciekawy, ukazywał historię Gdyni, czyli to, czego można się spodziewać, wybierając się do tego muzeum. Czujemy jednak lekki niedosyt z powodu niemożności zobaczenia wszystkich ekspozycji.

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Czy warto się tam wybrać?

Jak już wspomniałyśmy, nie udało nam się zobaczyć wszystkiego, jednak to, co było wtedy dostępne do zwiedzania pobudziło naszą wyobraźnię i sprawiło, ze z chęcią wrócimy tam ponownie, by zobaczyć całość. Urywek, który dane było nam zobaczyć, zapowiadał się bowiem bardzo interesująco. Wierzymy więc w to, że całość jest równie rewelacyjna. Bilety wstępu były także w bardzo okazyjnych cenach, więc warto się tam wybrać, jeśli lubicie nową dawkę historii podaną w bardzo przystępnej cenie i formie. Mimo tego, że Muzeum Miasta Gdyni jest mało znane mieszkańcom miasta i turystom, nie oznacza to, że nie warto tam zajrzeć.

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także