Ratusz staromiejski i Wieża ratuszowa (ul. Rynek Staromiejski 1) to miejsca, które warto odwiedzić. Bilet ulgowy na obie te atrakcje kosztuje 12 zł.

muzeum_ratuszowe_torun

Muzeum ratuszowe w grodzie Kopernika

Wejście do muzeum znajduje się w podwórku. Przed wejściem wystawiona jest tablica, dzięki której wiemy, w którym miejscu znajduje się wejście. Po skasowaniu biletu mamy do obejrzenia duże sale po prawo, gdzie znajdują się różne obrazy oraz figurki. Gdy zwiedzimy już to miejsce udajemy się na lewą stronę muzeum. Na piętrze mamy do zwiedzenia kolejne sale. Znajdują się tam kolejne obrazy, portrety, a także pulpit, na którym możemy poczytać o Szymonie Schultzu. W muzeum można robić zdjęcia bez użycia lampy. Zwiedzania nie ma tutaj za wiele, wystarczy kilkanaście minut, a naprawdę warto odwiedzić to jedno z licznych muzeów w Toruniu.

Wieża ratuszowa w Toruniu

Tuż obok muzeum znajduje się wieża ratuszowa w Toruniu – bez różnicy jest, co odwiedzimy w pierwszej kolejności. Bardziej opłaca kupić się jeden bilet na dwie atrakcje razem, niż każdą osobno. Wieża, jak możemy się domyślać, jest wysoka. Schody są dość strome i wysokie, nie jesteśmy przekonane, czy jest to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi. Widok z góry jest niesamowity, więc warto się tam udać! Ostatnim razem, gdy Alicja była u nas, ponownie skusiłyśmy się na wejście tam. I widoki jesienią były jeszcze piękniejsze, niż wczesną wiosną.

Piękna panorama Torunia

Wieża ratuszowa w Toruniu to z pewnością miejsce nietuzinkowe i warte odwiedzenia, jeżeli chcecie zobaczyć gród Kopernika z wysokości kilkunastu metrów. Widoki doprawdy zapierają dech w piersiach. Warto się przemęczyć, wspinając się w górę, by potem porobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Sami możecie zobaczyć, że są fantastyczne! Nie zabierajcie jednak ze sobą całego bagażu, wystarczy sam aparat i bilet 😉 Po co dźwigać wszystko, skoro może macie kogoś, kto mógłby zaczekać na dole z ciężkim bagażem? Wieża ratuszowa w Toruniu to miejsce, które z pewnością Was zachwyci. To co, widzimy się na górze?

muzeum_ratuszowe_torun2

muzeum_ratuszowe_torun3

muzeum_ratuszowe_torun4

muzeum_ratuszowe_torun5

muzeum_ratuszowe_torun6

muzeum_ratuszowe_torun7

muzeum_ratuszowe_torun8

muzeum_ratuszowe_torun9

muzeum_ratuszowe_torun10

muzeum_ratuszowe_torun11

muzeum_ratuszowe_torun12

muzeum_ratuszowe_torun13

muzeum_ratuszowe_torun14

muzeum_ratuszowe_torun15

muzeum_ratuszowe_torun16

muzeum_ratuszowe_torun27

muzeum_ratuszowe_torun18

wieza_ratuszowa_w_toruniu

wieza_ratuszowa_w_toruniu3

wieza_ratuszowa_w_toruniu5

wieza_ratuszowa_w_toruniu7

wieza_ratuszowa_w_toruniu10

wieza_ratuszowa_w_toruniu12

wieza_ratuszowa_w_toruniu15

wieza_ratuszowa_w_toruniu17

wieza_ratuszowa_w_toruniu21

Zobacz także

  • Ciekawe miejsce. Może kiedyś się wybiorę 🙂