Bitwa nad Bzurą miała miejsce w 1939 r. Będąc w Kutnie, postanowiłyśmy odwiedzić Muzeum Bitwy nad Bzurą (Aleja Walentyny i Feliksa Mniewskich), znajdujące się w Parku Wiosny Ludów (za szkołą muzyczną).

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno

Muzeum Bitwy nad Bzurą

Droga do Muzeum Bitwy nad Bzurą jest bardzo prosta. Będąc na stacji PKP musicie przejść przejściem podziemnym aż do ostatniego wyjścia (nie tego od strony miasta). Po wyjściu udajemy się w lewą stronę, idziemy około 7-10 minut, następnie skręcamy w górę. Zresztą, widać tabliczkę informującą o tym, kiedy należy skręcić. Na początku myślałyśmy, że widok, który ukazał nam się na wprost to Muzeum, jednak okazało się, że musimy obejść szkołę muzyczną, przejść przez park kierując się w lewą stronę i wówczas trafimy na miejsce.

Możemy obejrzeć wystawy w spokoju

Ceny biletów do Muzeum Bitwy nad Bzurą znów nie są zbyt wysokie, bilet ulgowy bowiem za okazaniem legitymacji wyniesie nas 2,50 złotych. Na górze znajduje się jedna sala, następnie schodzimy do piwnicy. To miejsce należy do jednych z naszych ulubionych, nikt nas nie goni, w spokoju możemy obejrzeć wszystkie pamiątki, które się zachowały. My akurat interesujemy się czasami II wojny światowej, więc było to dla nas bardzo interesujące przeżycie. Dużym atutem lokalizacji jest fakt, że możemy przysiąść sobie w parku i w spokoju odpocząć.

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno2

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno3

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno4

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno5

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno6

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno7

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno8

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno9

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno10

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno11

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno12

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno13

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno14

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno15

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno16

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno17

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno18

muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno19muzeum_bitwy_nad_bzura_kutno20

Poprzedni artykuł

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Następny artykuł

Dom Eskenów w Toruniu

Zobacz także

 • asica

  Jak dobrze, że jesteście !!!!!!!!111 Już się normalnie zestrachałam , że na zawsze Was zablokowali i to już koniec i sama się w koncu wzemę za blog :))))). W ogle to fajne te muzeum.

  • Sisters92

   To nie byłby głupi pomysł, jak byś założyła swój 🙂

   • asica

    Jak będę mogła się do Was zwracać po porady , to może w końcu poczuję zew , bo tak się zbieram , ale zawsze nie wiem jak zacząć i od czego :))))))))))))) Byłam ostatnio w Wyszkowie przejazdem jak jechałam na pogrzeb szwagierki mojego wuja i nawet byłam w ciekawym lokalu ale wiele nie zobaczyłam acz pierogi byly nawet niezłe i porcja w sam raz oraz wystrój przytulny i taki w sam raz.

    • Sisters92

     Jak myślisz poważnie o blogu to polecamy obie książki Tomka Tomczyka.

 • Ela

  Oo, jak lubicie II Wojnę Światową to polecam Muzeum Powstania Warszawskiego, super jest

  • Sisters92

   Chcemy tam właśnie zajrzeć w niedzielę, jak się dopchamy 🙂

 • nigdy wcześniej o nim nie słyszałam