Toruń to piękne miasto, w którym znajduje się kilka smacznych restauracji ( w tym nasze ulubione Kuranty Bistro). Gród Kopernika jest interesujący także ze względu na miejsca, które można odwiedzić. Niestety, nie wszystkie z nich są bardzo znane…

Musisz to zobaczyć w Toruniu

Na początek ,,Świat Orientu” [Kamienica pod Gwiazdą]

Jedno z ciekawszych toruńskich muzeów, w których miałyśmy okazję być, a z całą pewnością jego zaletą jest to, że znajduje się na toruńskim rynku. Bilet wstępu to koszt kilku złotych, więc nie ma tragedii.

Musisz to zobaczyć w Toruniu

 Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu

 Muzeum Uniwersyteckie w Toruniu

 Zamek Dybowski w Toruniu

Następnie Muzeum i wieża ratuszowa w Toruniu

Muzeum znajduje się tuż obok pomnika Kopernika w Toruniu, więc z całą pewnością je dostrzeżecie. Można kupić bilet tylko na Muzeum lub tylko na wieżę, jednak łączony wypada korzystniej cenowo.

Musisz to zobaczyć w Toruniu

Dom Kopernika w Toruniu

Być w Toruniu i nie zjeść piernika, to prawie tak samo jak być w grodzie Kopernika i nie zobaczyć jego domu. Znajduje się dość blisko od pomnika, więc powinniście tam trafić.

Musisz to zobaczyć w Toruniu

Planetarium

Planetarium znajduje się bardzo blisko Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na Fosie Staromiejskiej, tuż obok jest Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Warto odwiedzić wszystkie wspomniane miejsca.

Musisz to zobaczyć w Toruniu

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

Bardzo ciekawe miejsce, do obejścia jest kilka sal. Miejsce jest dość niepozorne, dlatego warto być przygotowanym na to, że znajduje się w Toruniu.

Musisz to zobaczyć w Toruniu

Manufaktura Wyrobów Cukierniczych

Na osłodę po całym dniu zwiedzania możecie odwiedzić Manufakturę Wyrobów Cukierniczych, gdzie można nie tylko kupić różne słodkości, ale także samodzielnie zrobić sobie lizaka, do czego serdecznie Was zachęcamy.

Musisz to zobaczyć w Toruniu

Oprócz tego, myślimy, że warto odwiedzić także toruńskie ZOO, Muzeum Piernika, Dom Eskenów, Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu. Gdzie Waszym zdaniem jeszcze można się udać?

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także