Murale w Gorzowie Wielkopolskim to piękne malowidła, których jest dość sporo w tym mieście. Szkoda, że w innych jest ich mniej, gdyż te gorzowskie naprawdę zachwycają.

Murale w Gorzowie Wielkopolskim

 Muzeum im. Jana Dekerta – Spichlerz w Gorzowie Wielkopolskim

 Bella Toscana w Gorzowie Wielkopolskim

 Pomniki w Gorzowie Wielkopolskim

Murale – za Wikipedią

Mural – rodzaj malatury, nazwa pochodzenia hiszpańskiego oznaczająca w skrócie dzieło dekoracyjnego malarstwa ściennego, najczęściej monumentalne. Malowidła takie, w zależności od intencji twórcy, mogą mieć na celu impresję odbiorcy, reklamę jakiegoś produktu lub promocję akcji charytatywnej. Murale można zdefiniować jako wielkoformatową grafikę na ścianach budynków.

Murale w Gorzowie Wielkopolskim

Murale w Gorzowie Wielkopolskim

Murale w Gorzowie Wielkopolskim

Murale na każdym kroku

Już niemal od samego początku naszej wycieczki co chwilę trafiałyśmy na murale. Najwięcej jest ich obok Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim, a właściwie na drodze z Bulwaru Nadwarciańskiego do zespołu willowo-ogrodowego. Czasem trzeba przejść uliczkę obok, by obejrzeć je w całej okazałości, jednak naprawdę Was do tego zachęcamy. Murale już na zdjęciach wyglądają bardzo ładnie, ale to na żywo wywierają na przechodniu naprawdę ogromne wrażenie. Drugim miejscem, gdzie można je zauważyć jest boczna uliczka nieopodal Bulwaru Nadwarciańskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Kilka znajduje się także na ścianie budynku w Parku Wiosny Ludów, który znajduje się nieco dalej od rynku, obok Mc Donald’s, ale naprawdę warto tam zajrzeć, gdyż oprócz murali ma także inne warte zobaczenia miejsca.

Murale w Gorzowie Wielkopolskim

Murale w Gorzowie Wielkopolskim

Naprawdę warto zobaczyć je na żywo!

Murale są tak rzadko spotykanym zjawiskiem, że naprawdę warto zobaczyć je w Gorzowie Wielkopolskim, gdy będziecie w okolicy i trafi Wam się taka okazja. Do tej pory odwiedziłyśmy dość sporo polskich miast i jeszcze się z nimi nie spotkałyśmy. Oczywistym jest, że nie zwiedzamy dokładnie wszystkich ulic, ale nigdy ich nie widziałyśmy. Tym bardziej cieszymy się, że w Gorzowie Wielkopolskim są praktycznie na wyciągnięcie ręki. Spacerując miastem można je spotkać niemalże na każdym kroku, głownie w okolicach centrum miasta i bulwaru. Jakie inne miasta z muralami możecie nam polecić? A może widzieliście te gorzowskie na własne oczy? Czekamy na Wasze wrażenia i komentarze! 🙂

Murale w Gorzowie Wielkopolskim

Murale w Gorzowie Wielkopolskim

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także