Gdy wybierałyśmy się w podróż do Kielc, sprawdziłyśmy co warto zobaczyć. Oprócz dębu Bartek w oczy rzucił nam się Mural w Zagnańsku. Czy łatwo było go odnaleźć?

Mural w Zagnańsku

 Ruiny Huty Józef w Samsonowie

 Oceanika w Chrustach

 Dąb Bartek w Zagnańsku

Dąb Bartek w świętokrzyskim

Tak naprawdę nie mamy pojęcia, czy widziałyśmy kiedykolwiek wcześniej dąb Bartek w Zagnańsku na żywo. Nawet jeśli tak było, to było to dawno temu i nieprawda. Gdy planowaliśmy rodzinną podróż w tamte rejony wiedzieliśmy, że pokaźne drzewo będzie punktem obowiązkowym na naszej liście. Najpierw udało nam się jednak odwiedzić ruiny huty Józef w Samsonowie, ktore także polecamy Waszej uwadze. Następnie przyszedł czas na dąb, gdzie postanowiliśmy zapytać o mural w Zagnańsku. Pan sprzedający pamiątki jednak o nim nie słyszał…

Mural w Zagnańsku

Mural w Zagnańsku

Mural w Zagnańsku

Gdzie ten mural w Zagnańsku?

Poczuliśmy się niemalże jak w programie Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, ponieważ przed wyjazdem z domu w oczy rzuciła nam się strona internetowa, na której reklamowano tę atrakcję. Co prawda, nie była ona bardzo popularna, jednak byłyśmy przekonane, że mural w Zagnańsku istnieje. Doszłyśmy jednak do wniosku, że skoro mieszkaniec nie ma o nim pojęcia, może jednak coś źle spojrzałyśmy. Tkwiłybyśmy w tym przekonaniu, gdyby nie to, że całkiem niebawem naszym oczom na drodze do Chrustów tuż obok przejazdu kolejowego ukazał się właśnie on. Mural w Zagnańsku. Jest tam namalowana tabliczka z nazwą miasta, dąb Bartek oraz ruiny wspomnianej huty.

Mural w Zagnańsku

Mural w Zagnańsku

Mural w Zagnańsku

Odwiedźcie też Oceanikę i Park Miniatur w Chrustach

Nie jest to atrakcja, którą trzeba by podziwiać godzinami, tym bardziej, że obok nie ma za bardzo miejsc parkingowych. Udało nam się jednak na chwilę stanąć pod sklepem spożywczym. Jako dalszą atrakcję podróży polecamy Wam kompleks Oceanika oraz Park Miniatur w Chrustach. Pamiętajcie o tym, żeby kupić bilet łączony na obie atrakcje, gdyż wychodzi wtedy korzystniej cenowo. Z innych atrakcji województwa zapraszamy Was do zakładki ŚWIĘTOKRZYSKIE, gdzie polecamy naprawdę sporo miejsc wartych uwagi.

Mural w Zagnańsku

Mural w Zagnańsku

Mural w Zagnańsku

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także