Mostek Pokutnic we Wrocławiu to już kolejny punkt widokowy, który udało nam się zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska. Czy było warto?

Mostek Pokutnic we Wrocławiu

 Atrakcje turystyczne Wrocławia

 Taverna Akropolis we Wrocławiu

 Krasnale we Wrocławiu

Najpierw był Sky Tower…

Wrocław odwiedziłyśmy w sumie trzy razy w życiu i aż dwukrotnie był to wyjazd zorganizowany. Podczas naszej ostatniej wizyty w stolicy Dolnego Śląska zwiedzanie rozpoczęliśmy od Sky Tower we Wrocławiu, czyli najwyższego punktu widokowego w całej Polsce. Widoki ze Sky Tower są lepsze niż te z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, bowiem wrocławski taras widokowy jest usytuowany na jeszcze wyższej wysokości, niż ten w stolicy. Widoki są naprawdę cudowne, wszystko ogląda się chodząc półokrąg za szybą. Na zwiedzanie i podziwianie miasta z góry mamy 30 minut.

Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Gdy już będąc na rynku spotkałyśmy się z Alicją, zaproponowała nam Mostek Pokutnic we Wrocławiu. Mostek kojarzył nam się z takim przejściem na rzece, a nie wieżą widokową. Mimo wszystko postanowiłyśmy się skusić na tę atrakcję. Mostek Pokutnic we Wrocławiu znajduje się w budynku kościelnym, jednak w niczym nie przeszkadza nam to w wejściu na górę. Bilet to koszt 3-5 złotych, a przejść musimy z pewnością około 300 schodów. W pewnym momencie ma się wrażenie, że te schody nigdy się nie skończą 🙂 Mostek jest raczej symboliczny, większość widoków zasłaniają wysokie dachy budynków, ale i tak warto się tam wybrać.

Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Inne punkty widokowe w całej Polsce

Wieże widokowe w Polsce fascynują nas do tego stopnia, że postanowiłyśmy poświęcić im osobny wpis. Do tej pory udało nam się odwiedzić dopiero kilkadziesiąt tego typu miejsc, jednak jesteśmy pewne, że jest ich kilkaset, bo o tysiącach chyba nie może być mowy w samej Polsce. Jeśli, tak jak my, lubicie oglądać miasta z wysokości, zapraszamy do lektury podlinkowanego wpisu. Mamy nadzieję, że polecicie nam inne tego typu miejsca, które są naprawdę warte odwiedzenia i spalenia kalorii na wejście na samą górę :)) Jeśli będziecie na wrocławskim rynku, Mostek Pokutnic we Wrocławiu może okazać się ciekawą atrakcją.

Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także