Most Karola w Pradze jest jednym z tych miejsc, które, będąc w Czechach, musicie odwiedzić. Na

jego trasie znajdują się olbrzymie figury z kręgu religijnego, a czas potrzebny, aby przejść go w całości wynosi ok. 7 minut.

Most Karola w Pradze

 Ikony Pragi

 Wycieczka na Śląsk

 Co warto zobaczyć w Pradze?

Most Karola w Pradze

Most Karola w Pradze to miejsce obowiązkowe dla wszystkich tych, którzy udają się do miasta naszych czeskich sąsiadów. O Pradze napisałyśmy łącznie sześć wpisów, zapraszamy Was do zapoznania się z nimi wszystkimi. Most Karola w Pradze to miejsce wyjątkowe. Oczywiście, nie brakuje oczywiście ulicznych grajków, straganiarzy, czy osób, które sprzedają swoje portrety lub rysują turystów. Dużą popularnością cieszyły się zwłaszcza karykatury. Wiadomo, każdy chce w jakiś sposób zarobić, mniejszym lub większym nakładem pracy.

Most Karola w Pradze

Most Karola w Pradze

Most Karola w Pradze

Przepiękne widoki

Most Karola w Pradze jest znany nie dzięki wszystkim straganiarzom i grajkom, lecz przez piękne widoki, które się z niego rozciągają. jest to coś niesamowitego, niepowtarzalnego, pięknego i wyjątkowego. Ciężko opisać to słowami. Tam trzeba po prostu być, poczuć to i przeżyć na swój sposób. Most Karola zdecydowanie jest jednym z ładniejszych miejsc w całym mieście. Nie można pojechać do Pragi i nie zobaczyć mostu Karola. będzie to po prostu bezcelowy wyjazd, jeśli opuścimy najważniejszą atrakcję turystyczną.

Most Karola w Pradze

Most Karola w Pradze

Most Karola w Pradze

Most Karola w Pradze

Warto tam być

Warto tam być, gdyż, jak już wspominałyśmy, jest to piękne miejsce. Istotne jest to, że po jego bokach Mostu Karola ukazują się doprawdy przepiękne widoki na całą Pragę. Panuje także zwyczaj głaskania tego pomnika lewą ręką, żeby zachować wierność i tego typu rzeczy. Pani na zdjęciu poniżej widocznie nie zdawała sobie do końca sprawy z tego przesądu 🙂 Tylko od Was zależy, czy dostrzeżecie piękno tego miasta, czy też nie. Praga to piękne miasto, które podoba się wielu turystom. Most Karola w Pradze jest jej znakomitą wizytówką, zachęcającą do odwiedzenia Pragi po raz kolejny. A więc, do zobaczenia na Moście Karola 🙂

Most Karola w Pradze

Most Karola w Pradze

Most Karola w Pradze

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także