Są takie atrakcje, o których słyszeli nieliczni. O Mini ZOO w Koninie przeczytałam ulotkę w Centrum Makiet Mikroskala. Nigdy jednak nie spodziewałam się, że jest zaledwie 10 minut spacerem od Naleśnikarni, w której jedliśmy obiad.

Mini ZOO w Koninie

 Muzeum Regionalne w Słupcy

 Park Makiet Mikroskala w Koninie

 Przystań Naleśnikarnia w Koninie

Plac zabaw dla małych i dużych

Na terenie parku, gdzie mieści się Mini ZOO w Koninie, oprócz ławeczek i miejsca do zabawy w berka i inne ruchowe aktywności, znajduje się także plac zabaw dla małych i dużych. Oprócz miejsc do wspinania, pokonywania kolejnych trudności, została także stworzona siłownia na świeżym powietrzu, z której każdy może skorzystać. Warto zaznaczyć, że miejsce utrzymane jest w dobrym stanie, nie walają się tam śmieci, sprzęty nie są popsute. Widać, że koninianie dbają o to, co im służy. Przemierzając dalsze alejki trafiamy do Mini ZOO w Koninie.

Mini ZOO w Koninie

Mini ZOO w Koninie

Mini ZOO w Koninie

Mini ZOO w Koninie

Mini ZOO w Koninie

Mini ZOO w Koninie znajduje się na wolnym powietrzu, jest darmowe. Jest tam kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt gatunków zwierząt, które są rozmieszczone w ,,boksach” w kształcie litery L. W centrum atrakcji znajduje się także ptaszarnia, a idąc dalej, nieco już poza terenem parku możemy spotkać kilka kucyków. Każdy z nich ma nadane imię. Atrakcja ta jest, mam wrażenie, mało rozpropagowana, gdyż szukając planu wycieczki do tego miasta, nie znalazłyśmy informacji o tym miejscu, a wielka szkoda. Od głównego deptaku nad Bulwarem przespacerowaliśmy się może z 10 minut w jedną stronę. To miejsce nas zachwyciło. Dla małych miłośników zwierząt, jest to atrakcja nie do zastąpienia.

Mini ZOO w Koninie

Mini ZOO w Koninie

Mini ZOO w Koninie

Mini ZOO w Koninie

Wzdłuż Bulwaru Nadwarciańskiego

Kierując się w stronę Mini ZOO w Koninie od strony deptaku, możemy przejść całą drogę wspinając się w górę po schodach i podziwiając Bulwar Nadwarciański. Nie wiem, jak Wy, ale my uwielbiamy takie właśnie atrakcje. W Gorzowie Wielkopolskim spacerowałyśmy wzdłuż Bulwaru i możliwość nacieszenia oczu widokami dodała naszej wyprawie kolejnych walorów estetycznych. Mam wrażenie, że do Mini ZOO w Koninie i miasta wrócimy jeszcze nie raz, ponieważ znajduje się stosunkowo blisko naszej rodzinnej miejscowości, a poza tym ciekawe jesteśmy, jak będzie się to miejsce zmieniać.

Mini ZOO w Koninie

Mini ZOO w Koninie

Mini ZOO w Koninie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także