Być w Wałbrzychu i nie odwiedzić Świdnicy? Nigdy w życiu. Tym bardziej, że to niecałe 20 km drogi, a rynek jest zachwycający. I nie tylko on. Zapraszamy na migawki ze Świdnicy.

Migawki ze Świdnicy

 Kościół Pokoju w Świdnicy

 Wieża ratuszowa w Świdnicy

 Wycieczka na Śląsk

Migawki ze Świdnicy

Kilka dni temu pisałyśmy Wam o tym, że będąc na Dolnym Śląsku, koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. Dziś przygotowałyśmy dla Was migawki ze Świdnicy, aby przekonać Was, że to miasto ma w sobie wiele uroku, nie tylko sam rynek, ale i wiele atrakcji, znajdujących się na lub w jego okolicy. To jedno z bardziej klimatycznych miejsc, w których byłyśmy w ostatnim czasie. To co, gotowi?

Świdnicki rynek

Pisałyśmy już o rynku w Świdnicy, który bardzo nas zauroczył. Wykonany w tak przyjaznym stylu, że aż chce się tam chodzić. No może nie godzinami, ale minutami już tak. Nie możecie także pominąć wieży ratuszowej, z której rozciąga się piękny widok na całą Świdnicę. To miejsce bardzo barwne, przykuwające uwagę. Klimatyczne uliczki, pyszne jedzenie to coś, co zdecydowanie lubimy. Jednak migawki ze Świdnicy to nie tylko sam rynek. Chciałybyśmy Wam dziś opowiedzieć także o innych atrakcjach, z których możecie skorzystać. Śmiało!

Liczne fontanny i pomniki

W Świdnicy znajduje się także naprawdę dużo fontann. To chyba jedyny taki rynek, który dotąd widziałyśmy, gdzie co chwilę trafiałyśmy na inne posągi tryskające wodą. To wbrew pozorom idealne miejsce na to, aby dziecko pooddychało świeżym powietrzem, a jeżeli nie mamy dziecięcia, możemy przysiąść tam, pooddychać nieco chłodniejszym powietrzem, poczytać książkę. Uwielbiamy siadywać niedaleko fontanny, wtedy czujemy się niesamowicie zrelaksowane. W ogóle sama obecność wody tak na nas działa. Być może dlatego, że jesteśmy zodiakalnymi Skorpionami? Nie mogło zabraknąć zdjęcia z Marią Kunitz (Maria Cunitia), autorką pracy Urania Propitia, która była udoskonaleniem Tablic Keplera. To kolejna z atrakcji, zaraz obok dzików, z którą warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wiadomo, że nie można porównywać zwierząt z zasłużoną badaczką, jednak… wiecie o co nam chodzi. Mamy nadzieję, że migawki ze Świdnicy przekonały Was do tego, żeby się tam wybrać. Jesteśmy przekonane, że jesienią jest tam równie pięknie, jak latem! O Świdnicy pisała także Alicja, sprawdźcie, jak jej się podobało.

Migawki ze Świdnicy

Migawki ze Świdnicy

Migawki ze Świdnicy

Migawki ze Świdnicy

Migawki ze Świdnicy

Migawki ze Świdnicy

Migawki ze Świdnicy

Migawki ze Świdnicy

Migawki ze Świdnicy

Migawki ze Świdnicy

Zobacz także

 • Ten posąg wkomponowany w narożnik budynku wygląda szczególnie interesująco. Fajna jest taka sztuka, która nie jest gdzieś obok architektury, ale współgra z nią. 😉

  • Tak. Świdnica to w ogóle bardzo ładne miasto.

 • Klimatyczne miast, jeszcze mnie tam nie było! A post zachęca do odwiedzin!

  • Od Was to bardzo daleko, ale warto 🙂

 • Faktycznie ma swój urok. Dolny Śląsk jest słabo przeze mnie zbadany, więc zbieram wszelkie informacje o miejscach wartych zobaczenia.

  • My po raz pierwszy wybrałyśmy się tam w tym roku i zwiedziłyśmy bardzo pobieżnie.

 • Fajnie dziewczyny, że sobie tak podróżujecie, zwiedzacie, poznajecie nowe miejsca, utrwalacie “na kliszy”. To bardzo pouczające, ciekawe, rozwijające i przyjemne zajęcie 🙂

  • Tak, odkryłyśmy je zupełnie niedawno, ale bardzo nam się spodobało 🙂

 • Bardzo klimatyczne miasto. Może kiedyś się tam wybiorę 🙂

 • Wspaniale. Świdnica to zdecydowanie miasto warte odwiedzenia.

 • Dokładnie tak, w każdym uda się znaleźć coś nadzwyczajnego.

 • Zgadzamy się w 100%!

 • Alicja P.

  Świdnica jest super! Niedawno otworzyli knajpę Kryształowa z czeskimi specjałami, o jakie pyszne! 🙂

  • Musimy następnym razem się wybrać.