Miasto pewnie odwiedziłyśmy wcześniej kilka razy w życiu, choć do końca tego nie pamiętamy. Dziś zapraszamy Was na migawki z Wrześni.

Migawki z Wrześni

 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

 Blurby poznańskie 6D

 Skansen miniatur w Pobiedziskach

Szybka decyzja o wycieczce

Późne lato i początek jesieni pozornie nie sprzyjają dalekim podróżom, jednak my zdecydowałyśmy się na zwiedzanie najbliższej okolicy. Może nie w sensie dosłownym, że przeszłyśmy dwie ulice dalej, ale w promieniu 60-70 kilometrów nasza wycieczka się zamknęła. Plan wycieczki miałyśmy zaplanowany już z tydzień-dwa wcześniej, jednak doszłyśmy do wniosku, że skoro niektóre atrakcje mogą okazać się nieczynne, warto rozejrzeć się na mapie i poszukać czegoś jeszcze. W końcu i tak za podróż się płaci, więc dlaczego by nie zahaczyć o jeszcze jedno miasto. Nasz wybór padł na Wrześnię.

Migawki z Wrześni

Migawki z Wrześni

Migawki z Wrześni

Migawki z Wrześni

Jak już wspomniałyśmy, miasto odwiedziłyśmy na pewno co najmniej kilka razy, jednak nie przypominamy sobie, byśmy kiedyś wybrały się tam typowo na zwiedzanie. A naprawdę jest co oglądać. Pierwszym co rzuca się w oczy jest przepiękny rynek, o którym napiszemy Wam jeszcze oddzielny wpis. Bardzo niedaleko znajduje się ratusz, a także pomnik papieża Jana Pawła II. Tym co zasługuje jednak na największą uwagę i przyciąga najwięcej turystów jest Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni, o którym także jeszcze szerzej napiszemy. Z drugiej strony budynku w uliczce znajduje się pomnik-ławeczka upamiętniający to wydarzenie.

Migawki z Wrześni

Migawki z Wrześni

Migawki z Wrześni

Odwiedźcie też Uzarzewo

Z Wrześni bardzo niedaleko już do Uzarzewa, gdzie znajduje się przepiękne Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie. Naprawdę warto tam zajrzeć, bo za niewielką cenę można obejrzeć aż trzy budynki, w których znajdują się wypchane różne gatunki zwierząt, można posłuchać śpiewu wielu gatunków ptaków, obejrzeć poroża, przespacerować się parkiem, ale najpiękniejsza jest wystawa w małej salce obrazująca baśniowe cztery pory roku. Jest powód, aby tam zajrzeć, tym bardziej, że z Wrześni jest tam tylko 45 km. Zwiedzanie zajmuje dobrą godzinę, ale równie dobrze można spędzić tam też pół dnia.

Migawki z Wrześni

Migawki z Wrześni

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także