W Wałbrzychu warty zobaczenia na pewno jest Zamek Książ. Gdy ujrzałyśmy tutejszy rynek od razu skojarzył nam się z tym, który widziałyśmy w Brodnicy. Miejsce ładne, tylko bardzo licho pod względem miejscówek do zjedzenia czegoś. Zapraszamy na migawki z Wałbrzycha.

Migawki z Wałbrzycha

 Wycieczka na Śląsk

 Palmiarnia w Wałbrzychu

 Zamek Książ w Wałbrzychu

5-dniowa wycieczka na Śląsk

W lipcu 2015 roku dzięki uprzejmości rodziny udało nam się na 5 dni wyjechać na Dolny Śląsk. Tak naprawdę to była nasza pierwsza dłuższa wycieczka w tamte rejony, więc miałyśmy względem tej wyprawy naprawdę wielkie oczekiwania. Chciałybyśmy zobaczyć wszystko co możliwe, jednak wiadomo, że tak się nie da. Czas mimo wszystko jest ograniczony, a teren rozległy. Mimo wszystko udało nam się zobaczyć naprawdę sporo – Wałbrzych, Wrocław, Świdnicę i miejscowości uzdrowiskowe – Szczwno-Zdrój, Kudowę-Zdrój, Duszniki-Zdrój, cerkiew w Sokołowsku, ruchomą szopkę w Wambierzycach. Mimo wszystko, udało nam się zwiedzić naprawdę dużo miejsc.

Migawki z Wałbrzycha

W odległości ok. 15 minut od rynku znajduje się Victoria, centrum handlowe, gdzie lodów, przekąsek i dań na ciepło pod dostatkiem, więc po pozachwycaniu się wałbrzyskim rynkiem można tam się udać.

Migawki z Wałbrzycha

Pierwszy raz w Wałbrzychu

W Wałbrzychu w lipcu 2015 roku pojawiłyśmy się po raz pierwszy i choć nie spędziłyśmy tam za wiele czasu, nie możemy odmówić miastu swoistego uroku. Może nie należy ono do najpiękniejszych miejscowości, które miałyśmy okazję widzieć i zwiedzać, jednak z całą pewnością ma turystom i mieszkańcom wiele do zaoferowania. Jedyny minus jest taki, że w czasie naszej wycieczki na rynku było bardzo mało lokali, w których można by się posilić, ale poza tym miasto wydało nam się ładne. Właściwie znajduje się tam jeden bar z kebabami, który, szczerze mówiąc, serwuje całkiem przyzwoite dania. Pizzę mają dobrą i kebab na talerzu. I tortille. Nie, nie jadłyśmy tam cały czas 🙂 Zdarzyło nam się być tam tylko raz, ale i tak było smacznie. Jakie restauracje w Wałbrzychu Wy możecie nam polecić?

Migawki z Wałbrzycha

Migawki z Wałbrzycha

Migawki z Wałbrzycha

Migawki z Wałbrzycha

Migawki z Wałbrzycha

Migawki z Wałbrzycha

A tutaj Muzeum Porcelany (ul. 1 Maja 9), gdzie chciałyśmy iść, ale za późno się zorientowałyśmy, że to tak blisko. No nic, nadrobimy następnym razem.

Migawki z Wałbrzycha

Migawki z Wałbrzycha

Migawki z Wałbrzycha

Wałbrzych nocą jest piękny, ale bez dobrego aparatu, który się akurat zepsuł i z tabletem, który rozmazuje nocą wszystko niestety nie uraczymy Was zdjęciami z tych terenów. Macie jedno w ramach rekompensaty.

Migawki z Wałbrzycha

Fot. P.Woźniak

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także