Poznań to miasto, za którym jakoś nie przepadałyśmy, jednak podczas ostatniej wizyty w tym mieście odkryłyśmy jakiś jego urok. Sami spójrzcie na migawki z Poznania.

Migawki z Poznania

 Family Cafe w Poznaniu

 Nowe ZOO w Poznaniu

 Muzeum Historii Miasta Poznania

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania to garść zdjęć ze stolicy Wielkopolski. Swoim wpisem chcemy zachęcić Was do odwiedzenia tego miasta, gdyż uważamy, że jest naprawdę warte uwagi. Choć przez wiele lat same nie mogłyśmy się do niego przekonać, w ostatnim czasie coraz częściej i chętniej tam wracamy. Choć udało nam się zobaczyć już trochę miejsc, przed nami jeszcze więcej ich do odkrycia. Mamy nadzieję, że poniższe kadry choć trochę zachęcą Was do tego, by stolicę Wielkopolski jednak odwiedzić.

Przepyszne wielkopolskie danie

Może jeszcze nie wiecie, ale typowym regionalnym wielkopolskim daniem są pyry z gzikiem. Pyry to nic innego jak ziemniaki, najlepiej gotowane w mundurkach, czyli skórce. Gzik to biały ser uduszony ze śmietaną z dodatkiem posiekanej cebuli, można dodać szczypiorek, rzodkiewkę. Niektórzy dodają biały ser z jogurtem, śmietaną. Wariacji jest naprawdę dużo, a wszystkie z nich przepyszne, więc naprawdę warto skusić się na to regionalne danie, gdy będziecie w okolicy, a nie mieliście wcześniej okazji go spróbować.

Smaczne poznańskie restauracje

Poznań, jak niemal każde polskie miasto, może poszczycić się smacznymi lokalami. Nie wszystkie, w których byłyśmy, przypadły nam do gustu, ale z czystym sumieniem możemy Wam polecić np. Projekt Kuchnia w Poznaniu. Ciekawostką jest, że szefem kuchni był tam Bartłomiej Kuzianik, uczestnik jednego z kulinarnych programów emitowanych w TV. To niewątpliwie przyciągało klientów, ale możemy Was zapewnić, że było tam naprawdę bardzo smacznie. Owszem, zgodzimy się, że ceny bardzo odstraszały, jednak nie jest to miejsce, gdzie stołujemy się codziennie. Raz na jakiś czas można sobie pozwolić na taką ekstrawagancję 🙂 Mamy nadzieję, że Poznań zachęci Was do odwiedzin. Zapraszamy też na inne wpisy z tego miasta – Poznań.

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania

Migawki z Poznania

Zobacz także