Planując wycieczkę na południe Polski wiedziałyśmy,że chcemy odwiedzić Chorzów, Kraków i Katowice. Dziś co nieco o ostatnim z tych miast.

Migawki z Katowic

 Park Powstańców Śląskich w Katowicach

 Park Śląski w Katowicach

 Rynek w Katowicach

Dworzec PKP, jak marzenie, czyli migawki z Katowic

Do Katowic dostałyśmy się tramwajem, gdy w Chorzowie sprawdzałyśmy, jak dostać się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. W Internecie znalazłyśmy informację, że znajduje się on w Chorzowie, jednak my weszłyśmy do niego przez bramę w Katowicach. Dworzec PKP zobaczyłyśmy więc dopiero kolejnego dnia podczas zwiedzania rynku i okolic. Coś wspaniałego! Teraz niemal we wszystkich miastach remontują dworce. Miejmy nadzieję, że ten w Toruniu także będzie wyglądał tak elegancko.

Migawki z Katowic

Migawki z Katowic

Rynek w Katowicach

Migawki z Katowic to także rynek – bardzo ładny, nieco przypomina ten inowrocławski. Głównym punktem programu było odwiedzenie restauracji Marcina Czubaka, finalisty programu kulinarnego Top Chef. To zadanie udało nam się spełnić, a przy okazji najadłyśmy się do syta naprawdę pysznym jedzeniem, przygotowanym przez szefa kuchni.

Migawki z Katowic

Migawki z Katowic

Migawki z Katowic

Antykwariat

Jak już o rynku mowa, nie możemy nie wspomnieć o antykwariacie Kocham książki, który także odwiedziłyśmy oraz o licznych stoiskach z tanią książką. Pisząc tanią nie mamy na myśli powieści po kilkadziesiąt złotych, jak zdarzało nam się w innych miastach zobaczyć. Tanią, czyli egzemplarze po jeden-dwa złote. Z odrobiną szczęścia uda nam się skompletować wiele serii. My za kilkadziesiąt złotych nakupiłyśmy cały karton książek. Wcale nie były gorszego sortu ani bardzo zniszczone. Dla chcącego nic trudnego. Strasznie zazdrościmy mieszkańcom Katowic takich straganów. U nas w Toruniu albo ich nie ma, albo my o ich nie wiemy.

Migawki z Katowic

Migawki z Katowic

Migawki z Katowic

Migawki z Katowic

Spodek i Park Powstańców Śląskich

Chciałyśmy także zobaczyć Spodek. Migawki z Katowic zasługują na zdjęcie tego okazu. Widziałyśmy go dwukrotnie – najpierw podczas jazdy autobusem przez szybę pojazdu, a następnie na żywo. Nie można odmówić mu tego, że robi wrażenie. Migawki z Katowic to nie tylko wymienione miejsca. Nie można zapomnieć o Parku Powstańców Śląskich, czy Parku Boguckim, które znajdują się niedaleko od siebie. Warto do nich zajrzeć.

Migawki z Katowic

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także