W Karpaczu nigdy wcześniej nie byłyśmy. Po raz pierwszy wybrałyśmy się tam na końcu września zeszłego roku. Migawki z Karpacza to wpis, w którym chcemy pokazać i polecić Wam miejsca warte uwagi w tym mieście.

Migawki z Karpacza

 Karkonoskie tajemnice w Karpaczu

 Muzeum Sportu Turystyki w Karpaczu

 Biuro turystyczne Śnieżka w Karpaczu

Migawki z Karpacza

Miejscom wartym uwagi w Karpaczu poświęciłyśmy kilka oddzielnych wpisów. Pozwolimy sobie jednak przypomnieć te, które urzekły nas najbardziej:

  • Park Bajek, wspaniałe miejsce dla dzieci. W cenie biletu zjazd pontonem. Przy niektórych gablotach po wciśnięciu przycisku można wysłuchać całą bajkę.
  • Muzeum Techniki i Budowli z klocków Lego – steruje się urządzeniem. Wspaniała atrakcja nie tylko dla miłośników Lego.
  • Restauracja Wiszące Tarasy, w której jadaliśmy obiady. Bardzo duże, smaczne i sycące porcje w przystępnych cenach.

Migawki z Karpacza

Migawki z Karpacza

Migawki z Karpacza

Migawki z Karpacza

Wystawa socrealizmu

Już pierwszego dnia wieczorem po przybyciu do Karpacza udałyśmy się na deptak, by sprawdzić, jakie ciekawe miejsca znajdują się w okolicy oraz gdzie można dobrze zjeść. Spacerując jedną z ulic, zauważyłyśmy restaurację Aurora, która oferowała także darmową wystawę socrealizmu. Co prawda, afisz na budynku może być trochę mylący, gdyż wejście znajduje się kawałek dalej, jednak udało nam się tam trafić. Gdy przeczytałyśmy o wystawie socrealizmu, sądziłyśmy, że będzie ona umieszczona w osobnej sali restauracyjnej. Nic bardziej mylnego. Wszystkie eksponaty znajdują się na ścianach, możemy na nie spoglądać, zajadając dania głównie kuchni rosyjskiej. Jest to także ciekawy sposób na zapoznanie klientów, gości restauracji z tą wystawą. Niestety, nie dane nam było tam jadać. Wystawę jednak warto obejrzeć, gdyż jest darmowa i nie zajmuje to wiele czasu.

Migawki z Karpacza

Migawki z Karpacza

Migawki z Karpacza

Park przy Wodospadzie

Zanim trafiłyśmy do miejsca naszego noclegu udało nam się kilka razy pobłądzić. Już wtedy zauważyliśmy fantastyczny park, położony nie tak daleko od centrum Karpacza, z różnymi zwierzętami. Korzystając z okazji w ostatni dzień pobytu postanowiłyśmy mu się bliżej przyjrzeć. Park nie jest duży, ma kilkadziesiąt metrów powierzchni. Na środku znajduje się posąg Ducha Gór, z którym można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Pomiędzy alejkami na trawie znajdują się blaszane zwierzęta lasu – dzik, niedźwiedź, wilk, jeleń. To właśnie dzięki nim ten park jest tak niezwykły i niepowtarzalny. Choć stworzeń nie ma wiele, dodają temu miejscu uroku. Sądzimy, że migawki z Karpacza, zasługują na tak zacne, mało popularne miejsce.

Jak widzicie, migawki z Karpacza to mix różności. Co najbardziej Was zainteresowało?

Migawki z Karpacza Migawki z Karpacza

Migawki z Karpacza

Migawki z Karpacza

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także