Małgorzata Warda to jedna z bardziej znanych polskich pisarek. Jej książki są charakterystyczne – zawsze opisują jakiś ważny problem, który może dotknąć każdego dnia, przez to są bardzo życiowe i emocjonalne.

,,Miasto z lodu" Małgorzata Warda

 ,,Córeczka” Liliana Fabisińska

 ,,Gdy zakwitną poziomki” Agnieszka Walczak-Walczak

 ,,Miniaturzystka” Jessie Burton

,,Miasto z lodu” Małgorzata Warda

Agata już od najmłodszych lat prawie nie miała matki. Kobieta bardzo młodo zaszła w ciążę, ojciec nie zajmował się dzieckiem. Jedynym opiekunem dziewczynki była babcia, na którą zawsze mogła liczyć. Teraz Agata ma już 13 lat i chorą matkę, która postanawia rozpocząć z nią nowe życie. W tym celu wyjeżdżają z Gdyni, jadą w góry, gdzie opiekunka w wieku 6 lat po raz ostatni spędziła szczęśliwe wakacje z rodzicami. Niestety, jej choroba miewa nawroty, nie zawsze dobrze się czuje. W końcu dochodzi do tragedii.

Poruszająca powieść

Przeczytałam kilka książek Małgorzaty Wardy i za każdym razem jestem nimi niesamowicie poruszona. Opisane w nich problemy mogą dotknąć każdego z nas, są to bardzo życiowe powieści, które być może czyta się bardzo szybko, jednak ich tematyka nie sprawia, że szybko się o nich zapomina. W ,,Mieście z lodu” mamy do czynienia z chorą psychicznie matką, która nie może zajmować się dzieckiem. Mimo wszystko kobieta postanawia powalczyć o ich więź, jednak nie do końca jest w stanie zapanować nad sytuacją. Problemy w tej powieści można mnożyć, aż cud, że przytrafiają się wciąż jednej rodzinie.

Mocne nerwy

,,Miasto z lodu” to bardzo zachwalana przez czytelników publikacja, z którą niewątpliwie można się zapoznać, jeśli macie mocne nerwy. Czyta się szybko, po pewnym czasie ciężko się od niej oderwać. Jej cechą charakterystyczną jest to, że akcja dzieje się jakby z trzech perspektyw. Ukazana jest przeszłość Agaty, nawet dzieciństwo jej matki. Przedstawiane są wydarzenia z czasu, gdy mieszkają w górach po wyprowadzce z Gdyni. Trzecia perspektywa to opowieść Agaty po pewnym zdarzeniu, którego nie chcę Wam zdradzić. Powieść niesamowicie wciąga, jednak nie jest łatwa w odbiorze.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także