Mam dość. Usuwam bloga. Tak szczerze, ile razy pomyślałeś tak w ciągu ostatniego tygodnia?Tajniki pracy blogera: Mam dość. Usuwam bloga!

 Pozyskiwanie nowych czytelników

 Zainstaluj Disqus

 Kierunek blogowania

Nic mi się nie udaje

Zniechęcenie wydaje się być czymś normalnym. Mniej więcej co chwilę jęczymy, że nic nam się nie udaje i właściwie to… Nie, nie wpadłyśmy na pomysł usunięcia bloga. Nawet, jeżeli nic miałoby z tego nie być, to i tak szkoda czasu i energii, jaką włożyłyśmy w to, żeby Sisters92 wyglądały tak, jak prezentują się obecnie. Ty też się nadajesz, spokojnie, nie od razu Rzym zbudowano. Nikt też w jeden miesiąc nie został gwiazdą blogosfery (chyba, że wybił się na aferce, po której nie jest kojarzony superentuzjastycznie). Na wszystko potrzeba czasu, na zaistnienie w Internecie również.

Inni mają więcej

Czasu, pieniędzy, sukcesów, blogowych współprac na koncie. I co z tego? Porównywanie się z innymi nie prowadzi do niczego dobrego. Przecież w takim zestawieniu zawsze wypadniemy gorzej, bo nie będziemy porównywać się z tymi, którzy są na naszym poziomie, czy to blogowym, czy społecznym, tylko z tymi, którzy dodają na Instagrama fotki idealnego życia. Gdzie nikt nie jest zmęczony, dziecko wiecznie uśmiechnięte, a oni zadowoleni realizują kolejną kampanię reklamową. Nie martw się, Ty też za jakiś czas tam będziesz.

Po co to robię? Przecież tracę tylko czas!

Może to i po części prawda. Dużo czasu siedzisz przed komputerem, zaczytujesz się w kolejnych poradnikach nt. tego, jak zostać sławnym blogerem w tydzień, a tu nie widać żadnych rezultatów. Zwolnij. Tak naprawdę, to, że dokształcamy się w różnych dziedzinach, nie jest czasem straconym. Kreowanie wizerunku, budowanie własnej marki, copywriting, zaistnienie w mediach społecznościowych – to umiejętności niezwykle pożądane w dzisiejszym świecie, zdominowanym przez Internet i urządzenia mobilne. Zanim więc następnym razem pomyślisz sobie: Mam dość. Usuwam bloga!, kolejną myślą niech będzie: Ale właściwie dlaczego? Może teraz mi nie idzie, ale inwestuję czas, pieniądze w swój rozwój. To była dobra decyzja.

Zobacz także:

#1 Pozyskiwanie nowych czytelników

#2 Czy networking jest potrzebny?

#3 Serwisy społecznościowe

#4 Nie wszystko musisz robić sam

#5 Zainstaluj Disqus

#6 Zrób wizytówki

#7 Publikacje, które pomagają nam w blogowaniu

#8 To nie tak, jak myślisz

#9 Tematy na wpisy

#10 Kierunek blogowania

#11 Nie samym blogiem bloger żyje

#12 Urlop od bloga. Planowanie wpisów

#13 Mam dość. Usuwam bloga!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Poprzedni artykuł

Sistersowe polecajki #27

Następny artykuł

Sistersowe polecajki #28

Zobacz także