Mamy wrażenie, że mając w perspektywie kilka dni urlopu wszyscy rzucili się w plener. Jednak majówka w domu wcale nie jest złym pomysłem.

Majówka w domu

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

 10 powodów, żeby zacząć podróżować

 Gdzie wybrać się na Majówkę?

Długi weekend = wyjazd

My naprawdę rozumiemy, że nie każdy ma możliwość wyjechać w środku tygodnia (pewnie niebawem też nie będziemy miały), ale to, co dzieje się w ostatnich dniach przechodzi nasze najśmielsze pojęcie! Wszyscy gdzieś wyjechali, ale, co ciekawe, z niektórych statusów idzie wywnioskować, że wcale z wyjazdu zadowoleni nie są, ponieważ… nie tylko oni postanowili ruszyć się z domu i odwiedzić np. Kórnik, czy jakieś równie urokliwe miejscowości. Gdybyście jednak chcieli przejść się na spacer w magiczne miejsca, polecamy szczególnie ogród japoński we Wrocławiu, czy rosarium w Katowicach.

Majówka w domu

Właściwie nigdy nie miałyśmy tak, że na słowo majówka włączał nam się tryb pn. trzeba gdzieś pojechać! W zeszłym roku jakoś nie byłyśmy w nastroju do podróży, potem brałyśmy udział w Warszawskich Targach Książki, później trochę się powłóczyłyśmy po Polsce i Europie, a w tym roku początek maja spędzamy w rodzinnej miejscowości. Majówka w domu wcale nie musi być spędzona leniwie, przecież jest tyle rzeczy do zrobienia. My np. nadrabiamy wpisy, nadajemy zdjęciom z Kaliningradu odpowiednie nazwy, czytamy książki, gramy w planszówki, chciałybyśmy też napisać, że nadrabiamy filmy, ale to jakoś mozolnie nam idzie.

Wcale nie musi być nudno

A po majówce… gdy wszyscy wrócą do pracy, my wyruszymy podbijać Polskę. W planach mamy wizytę w arboretum i zamek w Kórniku, rogalińskie dęby, za tydzień wybieramy się do Gdyni i do helskich fok, później zamierzamy w końcu odwiedzić okolice Torunia – Kruszwicę, Ciechocinek, Płock, Włocławek itd. A tymczasem, korzystając z kilku dni wolnego, odpoczywamy. A Wy jak spędzacie pierwsze majowe dni. Majówka w domu, czy na wyjeździe? Dostaliście dziś wolny dzień, czy zmuszeni byliście skrócić sobie urlop? Koniecznie udajcie się do ogrodu botanicznego, parku, czy ZOO w Waszej okolicy. Na pewno jest pięknie!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także