Jako trzecie miejsce odwiedziłyśmy Lokal w Łodzi, mieszczący się w Pasażu Schillera. Restauracja znajduje się w podwórku, jest znacznie lepiej widoczna, niż opisywany niedawno Łącznik.

Lokal w Łodzi

 Muzeum Fabryki w Łodzi

 Muzeum Miasta Łodzi

 Muzeum Historii Farmacji w Łodzi

Lokal w Łodzi

Chciałyśmy odwiedzić to miejsce, ponieważ szefową kuchni jest Marta Edmunds, uczestniczka 3. edycji Top Chef’a, a jak pewnie wiecie ciekawi mnie, jak kucharze prowadzą swoje lokale, co smacznego można w nich zjeść. Tutaj chyba najbardziej byłam ciekawa wystroju, który trzeba przyznać, jest dość minimalistyczny, ale jednocześnie nie ma odczucia niedostatku. Właścicielem Lokalu jest Andrzej Sieczkowski.

Lokal w Łodzi

Lokal w Łodzi

Skusiłyśmy się na sałatkę

Przez wizyty w poprzednich restauracjach nieco musiałyśmy zmniejszyć planowane zamówienie dań. W efekcie końcowym skusiłam się na Sałatkę z pieczonymi warzywami, która była smaczna, chociaż po pierwszym kęsie zupełnie nie byłam do niej przekonana. Całość współtworzyła razem ciekawe i aromatyczne połączenia smakowe, a dzięki dodatkowi odrobiny miodu sałatka na długo pozostanie w mojej pamięci.

Lokal w Łodzi

Lokal w Łodzi

Do picia herbata owocowa

Zdecydowałam się także na herbatę owocową, ale to nie ona jest najważniejsza, a sposób jej podania. Mianowicie w Restauracji Lokal w Łodzi podaje się ją w dużych kubkach, dzięki czemu po jej wypiciu nie ma się uczucia niedosytu, jak w niektórych przypadkach, gdy musimy zadowolić się filiżanką. Co ważne, ilość nie pociąga za sobą ceny. Za napój zapłacimy bowiem jedynie 5 zł.

Lokal w Łodzi

Lokal w Łodzi

Lokal w Łodzi

Pamiątkowe zdjęcie

W Lokalu dzięki przezroczystej szybie możemy podejrzeć pracę kucharzy. My postanowiłyśmy, korzystając z obecności Marty Edmunds w restauracji Lokal w Łodzi, poprosić o pamiątkowe zdjęcie. Restauracja przygotowała dla swoich gości menu weekendowe w specjalnej cenie z wcześniejszą rezerwacją, a od niedawna można także wpaść do nich na lunch w cenie nieprzekraczającej 20 zł. To dobre miejsce, jeżeli macie ochotę w spokoju spotkać się ze znajomymi. Cyklicznie odbywają się tam także różne koncerty.

Lokal w Łodzi

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także