Ewa Formella dała się poznać swoim czytelnikom, przede wszystkim, dzięki swojej serdeczności i lekkości tematów. Nie inaczej jest z ,,Listy do Duszki” Ewa Formella.

,,Listy do Duszki" Ewa Formella

Spotkanie z Magdaleną Majcher w Kórniku

Znajdź czas na codzienną chwilę z książką

Książka czy film?

,,Listy do Duszki” Ewa Formella

Czy możliwa jest miłość w czasach wojny, taka jedyna, którą zapamiętuje się przez całe życie? Okazuje się, że tak. Ewa Formella na podstawie prawdziwych zdarzeń przedstawia wydarzenia z życia Polki z nizin społecznych oraz bogatego Niemca, syna doktora. Spotkanie, które sprawiło, że nie mogli bez siebie żyć. Relacja, która zapoczątkowała stworzeniem kolejnego istnienia. W czasach wojny jednak nic nie było tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Czy lepiej było skłamać i uchronić semickie korzenie, czy dać szansę rodzącemu się uczuciu? Żadna odpowiedź nie znajduje 100 % poparcia.

Nie ma tutaj miejsca na ocenianie

Co ważne, autorka nie ocenia. Przedstawia tę historię z punktu widzenia syna doktora, Heinricha i jego ukochanej Stefanii. Niemiec i Polka, którzy przetrwali wojnę, ale czy mieli szansę się spotkać? To, jak autentycznie Formella przedstawia zarówno losy, jak i kreacje bohaterów, jest godne polecenia. To książka, która śmiało mogłaby otrzymać status bestsellera. To pierwsza z czterech części historii ludzi, których wojna doświadczyła niezwykle mocno. Czy uda się odbudować tragiczne wojenne losy? Czy Heinrich i Stefania mieli szansę na szczęśliwe życie?

Sporo tutaj autentyzmu

Muszę przyznać, że na ,,Listy do Duszki” miałam ochotę już od dłuższego czasu. Nie przypuszczałam jednak, że praktycznie pochłonę ją w kilka godzin. Gdy tylko zaczęłam, nie potrafiłam się od niej oderwać. To historia pełna autentyzmu, gdzie skrajne emocje co rusz przeplatają się ze sobą. To opowieść o ludziach, których wojna nie potrafiła zaszkodzić prawdziwej miłości. W końcu to dowód na to, że tytułowe listy do Duszki były nieśmiertelne. Na rynku jest już drugi tom – ,,Muzyka dla Ilse”.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także