Letnie wakacyjne lektury. To właśnie one sprawią, że urlop nie będzie nudny. Z nimi czas wolny minie Ci w mgnieniu oka.

Letnie wakacyjne lektury

 Książki z motywem świątecznym

 31 książkowych propozycji na każdy dzień maja

 Książki, dla których zarwałabym noc

W dzisiejszym wpisie postanowiłyśmy skupić się na lekturach napisanych przez naszych rodaków. Choć wielu tak nie uważa, naprawdę mamy się czym poszczycić. Wakacyjne dni to dobry czas na to, by lepiej poznać twórczość polskich pisarzy. Proponowane przez nas lektury są naprawdę różnorodne. Proponujemy, byś z każdą z nich zapoznawał się w odstępie dwóch dni. Dzięki temu wystarczy Ci ich na całe wakacje 🙂

23 czerwca – ,,Szpilki za milion” Izabela Szylko

Lekka komedia kryminalna, która będzie idealna na początek wakacji. Lektura nie jest bardzo obszerna, a czyta się ją naprawdę szybko. Jeśli lubisz spędzać czas z dobrą książką, przy której można się pośmiać, najnowsza powieść Izabeli Szylko będzie dla Ciebie idealna.

Letnie wakacyjne lektury

25 czerwca – ,,Zuza i porwanie Kropka” Natasza Socha

Natasza Socha słynie przede wszystkim z humorystycznych powieści obyczajowych, jednak w ciągu ostatnich niecałych dwóch lat na polskim rynku ukazały się trzy tomy o Zuli, małej czarownicy, której ciotki miały także magiczne zdolności. Lektura idealna na wolne dni.

Letnie wakacyjne lektury

27 czerwca – ,,Tamtego lata w Bułgarii” Małgorzata Winkler-Pogoda

Zakazana miłość polsko-bułgarska być może miałaby rację bytu, jednak jak to bywa w życiu i książkach, nic nie jest pewne. Wszystko może się zdarzyć, a dwoje zakochanych nie musi wcale być razem na dobre i na złe. Jak było w tej książce?

Letnie wakacyjne lektury

29 czerwca – ,,Jak zmieniłam życie w rok?” Malwina Bakalarz

W ostatnim czasie wydawanie książek przez blogerów, aktorów, muzyków stało się coraz bardziej popularne. Autorka bloga Bakusiowo.pl nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Wakacje to dobry czas, by zapoznać się z tym pięknie wydanym, motywującym poradnikiem.

Letnie wakacyjne lektury

1 lipca – ,,Nie czas na miłość” Agnieszka Walczak-Chojecka

Agnieszka Walczak-Chojecka nie ma wydanych bardzo dużo książek, jednak wszystkie z nich są niebywale dopracowane. Saga bałkańska nie jest w tym względzie wyjątkiem. ,,Nie czas na miłość” jest pierwszym tomem trylogii. Gdy starczy Wam wakacyjnych dni, zapoznajcie się z całością.

Letnie wakacyjne lektury

3 lipca – ,,450 stron” Patrycja Gryciuk

Debiuty bywają lepsze i gorsze. Podobnie zresztą może być też z kolejnymi książkami autora, który zamiast się rozwijać, cofa się. Na szczęście pierwsza książka Patrycji Gryciuk jest niezwykle wciągająca, więc nie dajcie się prosić i czym prędzej po nią chwyćcie.

Letnie wakacyjne lektury

5 lipca – ,,Mów mi Katastrofa!” Magdalena Wala

Magdalena Wala to kolejna polska pisarka, której książki mogę czytać w ciemno. Zaczęło się dość niewinnie, jednak z każdą kolejną publikacją autorka nabiera rozpędu. Nie ważne po którą powieść chwycicie, nie powinniście czuć się zawiedzeni.

Letnie wakacyjne lektury

7 lipca – ,,Cudze jabłka” Agnieszka Krakowiak-Kondracka

Swego czasu uwielbiałam zapoznawać się z Serią z fasonem Wydawnictwa Literackiego. Teraz książki  z tego cyklu ukazują się bardzo rzadko, jednak wiem, że mam na co czekać. Twórczość Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej bardzo lubię, więc jeśli jeszcze jej nie znacie, czym prędzej nadróbcie zaległości.

Letnie wakacyjne lektury

9 lipca – ,,Bardzo biała wrona” Ewa Nowak

Ewa Nowak to podobnie jak Małgorzata Musierowicz klasa sama w sobie. Pierwsza pisarka pisze oddzielne młodzieżowe publikacje, druga – cały cykl. Nieważne po którą książkę Ewy Nowak sięgniecie, powinniście być zadowoleni z lektury. Dość lekkie młodzieżowe czytadła na jedno popołudnie.

Letnie wakacyjne lektury

11 lipca – ,,Wszystkie Twoje marzenia” Agata Czykierda-Grabowska

Kolejna polska pisarka, której książki mogłabym czytać jednym tchem. W ostatnim czasie na rynku ukazało się kilka jej pozycji, więc mam co nadrabiać. ,,Wszystkie twoje marzenia” to jedna z tych publikacji, od których naprawdę trudno się oderwać.

Letnie wakacyjne lektury

13 lipca – ,,Złe matki są najlepsze” Matylda Kozakiewicz

Mimo tego, że mamą nie jestem i w ciągu kilku najbliższych lat nie mam na razie zamiaru tego zmieniać, z pozycją już kilka lat temu zapoznałam się z przyjemnością. Jest to kolejna publikacja wydana przez blogerkę – Segrittę.

Letnie wakacyjne lektury

15 lipca – ,,Zwłoki powinny być martwe” Agnieszka Pruska

Polskie kryminały kojarzą nam się przede wszystkim z Katarzyną Bondą, Olgą Rudnicką, Joanną Chmielewską. Być może nie wiecie, ale Agnieszka Pruska także ma dość spory literacki dorobek. Ta pozycja tworzy oddzielną całość, ale zachęcam też do lektury serii z Barnabą Uszkierem.

Letnie wakacyjne lektury

17 lipca – ,,Cena naszych pragnień” Dominika Smoleń

Debiut, młoda autorka, miłość uczennicy i nauczycielki. Czy takie zestawienie mogło mieć rację bytu? Okazuje się, że tak. Książka nie jest bardzo obszerna, więc zapoznanie się z nią nie zajmie Wam wiele czasu, a warto to zrobić.

Letnie wakacyjne lektury

19 lipca – ,,Włoska podróż” Hanna Gałgańska

Plaża, palemki, rajskie widoki i… Włochy. Pewnie niewielu z Was może sobie pozwolić na taką wyprawę, ale pomarzyć zawsze można. Jeśli chcecie to robić w bardziej literacki sposób, zachęcamy do zapoznania się z ,,Włoską podróżą” Hanny Gałgańskiej.

Letnie wakacyjne lektury

21 lipca – ,,Zbrodnie pozamałżeńskie” Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska

Razem mają na koncie po kilka-naście pozycji. Postanowili stworzyć coś razem i powstały z tego ,,Zbrodnie pozamałżeńskie”. Na tę lekturę spokojnie przygotujcie sobie dwa dni, bowiem nie czyta się jej zbyt szybko. Niemniej, dzięki temu można się nią dłużej delektować, do czego Was zachęcamy.

Letnie wakacyjne lektury

23 lipca – ,,Pani mnie z kimś pomyliła” Ilona Łepkowska

Z pewnością nie raz obiło Wam się o uszy nazwisko Ilony Łepkowskiej. Nie byłyśmy w tej kwestii wyjątkiem i gdy dowiedziałyśmy się, że wydaje książkę, postanowiłyśmy się z nią zapoznać. Autorka, pokazując świat show biznesu, niczego nie koloryzuje. Dajcie się porwać tej historii.

Letnie wakacyjne lektury

25 lipca – ,,MasterChef Junior” Praca zbiorowa

Połowa wakacji to dobry czas, by przekąsić coś naprawdę pysznego. Swego czasu uwielbiałyśmy oglądać wszelkiego rodzaju programy kulinarne. Natalka z MasterChefa piekła prawdziwe cuda. Skoro dziecko dało radę – to my też. Przyłączysz się? 🙂

Letnie wakacyjne lektury

27 lipca – ,,A potem przyszła wiosna” Agnieszka Olejnik

Jak to w dorobku każdego pisarza bywa, jedne książki podobają się czytelnikom bardziej, inne mniej. Książek Agnieszki Olejnik przeczytałyśmy całkiem sporo. Letnie wakacyjne lektury to pozycje, które nie wymagają od nas wielkiego zaangażowania. ,,A potem przyszła wiosna” jest jedną z nich.

Letnie wakacyjne lektury

29 lipca – ,,Garść pierników, szczypta Miłości” Natalia Sońska

Debiut dość młodej pisarki został szumnie przyjęty przez czytelników. Nie ma się czemu dziwić, a dodatkowo widać, że Natalia Sońska rozwija swój warsztat z każdą kolejną powieścią. Są to lekkie czytadła, które mogą nam uprzyjemnić wolne dni.

Letnie wakacyjne lektury

31 lipca – ,,Kto, jak nie ja?” Katarzyna Kołczewska

Od razu napiszemy, żeby zaś nie było, że nie uprzedzałyśmy. Nie sięgajcie po książki Katarzyny Kołczewskiej jeśli nie macie sporej ilości wolnego czasu. Są to bardzo obszerne lektury, od których nie sposób się oderwać. Na jej książki zarezerwujcie sobie wolne dni, by nie popaść w inne zaległości.

Letnie wakacyjne lektury

2 sierpnia – ,,Pozytywka” Agnieszka Lis

,,Pozytywka” była jak na razie pierwszym i ostatnim literackim spotkaniem z twórczością tej autorki. Nie ukrywamy jednak, że pewnie sięgniemy po inne jej powieści. Może wykorzystamy jeden z wakacyjnych dni na zapoznanie się z jej kolejną publikacją? Kto wie.

Letnie wakacyjne lektury

4 sierpnia – ,,Zanim wstanie dla nas słońce” Gabriela Gargaś

Dorobek literacki Gabrieli Gargaś na chwilę obecną mamy skompletowany w całości. Gorzej z czytaniem wszystkiego na bieżąco, ale tłumaczymy to sobie tym, że dobrą literaturą trzeba się delektować. Ta polskiej pisarki z pewnością do tej grupy należy.

Letnie wakacyjne lektury

6 sierpnia – ,,Światło w Cichą Noc” Krystyna Mirek

Z Krystyną Mirek miałyśmy okazję spotkać się na spotkaniu autorskim w Wągrowcu. Do dziś bardzo miło wspominamy te kilka godzin, a w wolnej chwili zapoznajemy się z jej kolejnymi pozycjami. Willa pod Kasztanem to jedna z nowszych serii w dorobku pisarki. Znacie?

Letnie wakacyjne lektury

8 sierpnia – ,,Kryształowe serca” Augusta Docher

Augusta Docher vel Beata Majewska, pisarkę tę możecie spotkać pod dwoma pseudonimami. Nie zmienia to faktu, że większość jej książek jest ciekawa, w tym ,,Kryształowe serca”. Lektura idealna na wakacyjne dni.

Letnie wakacyjne lektury

10 sierpnia – ,,48 tygodni” Magdalena Kordel

Magdalena Kordel zadebiutowała ksiązkę ,,48 tygodni”, która na początku tego roku została wznowiona. Jeśli jeszcze nie znacie twórczości tej polskiej, fantastycznej pisarki, być może skusicie się na tę lekturę. Tak naprawdę wszystko co wyszło spod pióra Magdaleny Kordel jest warte uwagi, więc macie w czym wybierać.

Letnie wakacyjne lektury

12 sierpnia – ,,Hotel Bankrut” Magdalena Żelazowska

Kolejna pozycja, z którą zapoznałyśmy się w sumie niejako z marszu. Zainteresowała nas fabularnie, więc postanowiłyśmy dać jej szansę. Nie żałujemy swojej szansy, a po latach nadal całkiem miło ją wspominamy. To chyba o czymś świadczy, prawda?

Letnie wakacyjne lektury

14 sierpnia – ,,Górnicy PL” Karolina Macios

Z górnictwem nie mamy nic wspólnego, jednak postanowiłyśmy dać szansę tej publikacji i nie żałujemy. W książce zostały przedstawione historie kilku górników, ich życie, obawa rodzin o to, czy przeżyją, Czyta się dość szybko, więc możecie dać jej szansę.

Letnie wakacyjne lektury

16 sierpnia – ,,Sprzeczne sygnały” Kasia Bulicz-Kasprzak

Kasia Bulicz-Kasprzak zadebiutowała kilka lat temu powieścią obyczajową, jednak od tego czasu jej dorobek literacki znacznie się wzbogacił. ,,Sprzeczne sygnały” to lekka młodzieżowa publikacja o perypetiach dwóch bliźniaczek. Idealna na końcówkę wakacji.

Letnie wakacyjne lektury

18 sierpnia – ,,Historia złych uczynków” Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

Połączenie kilku gatunków nie każdemu musi się udać, jednak Katarzyna Zyskowska-Ignaciak poradziła sobie z tym zadaniem znakomicie. Jeśli macie tę ksiązkę – super, jeśli nie – lećcie czym prędzej do księgarni i rezerwujcie czas, bo naprawdę trudno się oderwać.

Letnie wakacyjne lektury

20 sierpnia – ,,Kto zabił Kopciuszka?” Alek Rogoziński

Koniec wakacji to dobry moment by wprawić się w dobry humor, prawda? Alek Rogoziński i jego seria z Różą Krull z całą pewnością okażą się w tym ponowne. ,,Kto zabił Kopciuszka?” to trzeci tom serii, więc nadrabiajcie całość czym prędzej.

Letnie wakacyjne lektury

22 sierpnia – ,,Perfekcyjne maniery” Małgorzata Rozenek

Kojarzycie program Perfekcyjna Pani Domu? Kilkanaście lat temu bardzo lubiłyśmy go oglądać. Jakieś 2 lata temu miałyśmy okazję zapoznać się z ,,Perfekcyjnymi manierami” Małgorzaty Rozenek i musimy przyznać, że jesteśmy tą pozycją zachwycone. Dobre maniery przydadzą się też w szkole :))

Letnie wakacyjne lektury

24 sierpnia – ,,Widmo grzechu” Anna Szafrańska

Anna Szafrańska zadebiutowała całkiem niedawno, jednak może poszczycić się kilkoma pozycjami. ,,Widmo grzechu” i ,,Grzech pierworodny” to debiutancka seria autorki o Neli, dziewczynie wkraczającej w dorosłość. Naprawdę warta uwagi.

Letnie wakacyjne lektury

26 sierpnia – ,,Urodzeni, by przegrać” Iga Wiśniewska

Książki młodzieżowe królują na polskim rynku. Ona i on, zakazana miłość, trzymanie się za rączki. To wszystko już było, jednak autorom za każdym razem udaje się przedstawić związek dwojga ludzi w innej perspektywie. Czy Iga Wiśniewska podołała temu zadaniu?

Letnie wakacyjne lektury

28 sierpnia – ,,We troje” Hanna Dikta

Po niektóre książki pewnie nigdy byśmy nie sięgnęły gdyby nie biblioteki. Czasem jest tak, że nie chcemy niepotrzebnie wydawać pieniędzy na książkę, która może nam się nie spodobać. Dzięki bibliotekom możemy sprawdzić to bezpłatnie. ,,We troje” okazało się być pozycją wartą przeczytania.

Letnie wakacyjne lektury

30 sierpnia – ,,Rozdroża” Sabina Waszut

,,Rozdroża”, ,,W obcym domu” i ,,Zielony byfyj” to trylogia opowiadająca o czasach wojny światowej. Autorka fakty przedstawia w bardzo przystępny sposób, więc jeśli jeszcze nie znacie tej serii, naprawdę warto to nadrobić.

Letnie wakacyjne lektury

2 września – ,,Jeden wieczór w Paradise” Magdalena Majcher

Debiut autorki, który wywarł na mnie naprawdę spore wrażenie. Obecnie Magdalena Majcher ma na swoim koncie już kilka pozycji, jednak to właśnie przez sentyment tę chcemy Wam polecić. Będzie idealna na zakończenie wakacji.

Lekkie wakacyjne lektury

3 września – ROZPOCZĘCIE ROKU – ,,GPS szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D.” Magdalena Witkiewicz, Marzena Grochowska

Nie przejmujcie się, jeśli nie udało zrealizować Wam się zrealizować wszystkich wakacyjnych planów. Za rok znów będą wakacje, a zainteresowanym polecamy super poradnik o tym, jak znaleźć światełko w tunelu bez wyjścia.

Letnie wakacyjne lektury

Zobacz także