W ostatnim czasie wciąż wydaje nam się, że wchodzimy i schodzimy, wchodzimy i schodzimy, a skąd? – oczywiście z wież i punktów widokowych. Z tego też powodu zapraszamy Was na wpis latarnie morskie i wieże widokowe w Polsce.

Latarnie morskie i wieże widokowe w Polsce

 Festiwal Kryminalny Granda, Poznań 2017

 Gdzie wybrać się na Majówkę?

 Blurby poznańskie w Poznaniu

Latarnie morskie i wieże widokowe w Polsce

Przygotowując się do napisania wpisu Latarnie morskie i wieże widokowe w Polsce przejrzałyśmy wszystkie napisane dotąd wpisy i te, które napisać jeszcze musimy. Możliwe, że coś przeoczyłyśmy, ale na chwilę obecną wychodzi nam, że możecie obserwować miasto z 26 punktów widokowych w całej Polsce. Oczywiście, są ich pewnie setki, jeśli nie tysiące, jednak tę skromną liczbę z czystym sumieniem możemy Wam polecić. No to zaczynamy.

Tych wież jest tyle, że każdy znajdzie jakąś dla siebie

Na początek Gdańsk, gdzie zdobyć można Koronę Starego Gdańska, czyli odznakę z lwem. Trzeba kupić książeczkę chyba za 5 złotych, gdzie opisane są punkty widokowe w mieście (8) wraz z krótką historią, wysokością i ilością schodów do pokonania. Na początek polecamy Wam latarnię morską w Gdańsku, przygotujcie się na to, że strasznie tam wieje. Z centrum miasta możecie wpaść do Muzeum Zegarów Wieżowych, a następnie wybrać jedną z kolejnych wież, gdyż widok z nich wszystkich jest podobny – Wieża ratuszowa, Muzeum Bursztynu, Wieża Bazyliki Mariackiej, Muzeum Archeologiczne. Jeśli jeszcze macie czas możecie wstąpić na Górę Gradową niedaleko PKP.

W Brodnicy możemy polecić Wam zamek i wieżę widokową, na Helu Muzeum Rybołówstwa i latarnię morską. W Krakowie, jeśli macie pół dnia wolnego, wejdźcie na Kopiec Kościuszki. W Sandomierzu możecie zajrzeć na Zamek i Bramę Opatowską. W Zamościu polecamy wieżę Kościoła przy rynku (jest tylko jedna, więc z łatwością traficie). Lublin może zaoferować Wam wieżę widokową na zamku oraz Wieżę Trynitarską.

Jeśli będziecie w Grudziądzu z chęcią powita Was wieża Klimek, w Łodzi uda Wam się podziwiać miasto z Muzeum Fabryki, a w Toruniu wejdźcie na wieżę ratuszową i wieżę katedry św. Janów. W Gnieźnie obowiązkowo trzeba odwiedzić Katedrę z jej punktem widokowym. W Bydgoszczy możecie wybrać się na Wieżę widokową (czyli dawną wieżę wodociągową) niedaleko Rynku. W Świdnicy czeka na Was wieża ratuszowa, a w Sopocie latarnia morska. Gdy będziecie w Kazimierzu Dolnym, warto wejść na Górę Trzech Krzyży, a stamtąd na Basztę przy zamku.

Góra-dół, góra-dół, ale jakie widoki!

Wejście na tyle miejsc jest męczące, zwłaszcza wtedy, gdy chce się wejść na 8 wież widokowych jednego dnia w Gdańsku, co jest niewykonalne (odwiedziłyśmy siedem na pół :P). Niemniej, wszystkim tym punktom obserwacyjnym nie można odmówić jednego – choć wejście na nie jest męczące, to jednak widoki rekompensują wszelkie niedogodności i niemal w mig zapomina się o zmęczeniu. Spróbujcie 🙂 Latarnie morskie i wieże widokowe w Polsce czekają na Was!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także