Podczas naszego ostatniego, przed 2 tygodniami, wyjazdu do Sopotu doszłyśmy do wniosku, że co jak co, ale coś w rodzaju obiadu wypadałoby zjeść. Wybór padł na Restaurację La Vita w Sopocie (ul. Bohaterów Monte Cassino 63).

La Vita w Sopocie

 SurfBurger w Sopocie

 Gunga House w Sopocie

 Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

Położenie lokalu La Vita w Sopocie

Lokal znajduje się przy głównej ulicy, jeżeli możemy tak powiedzieć, niedaleko od mola. Czymś dziwnym byłoby, gdyby te restauracje nie miały ogródków letnich. La Vita w Sopocie więc też ma. Jego wielkość porównywalna jest z mniejszą salą w środku. Utrzymany schludnie, z naturalnymi roślinkami. Na oparciach niektórych krzeseł znajdują się także koce do przykrycia. Czego chcieć więcej?

Bardzo klimatyczne wnętrze

Wewnątrz także jest klimatycznie. Drewniane stoły, wygodne fotele, subtelne dekoracje. Nieco przypomniała nam się BĄTĄ w Warszawie, z jednym szczegółem – tu jedzenie jest 100 razy smaczniejsze 😉 Pod względem jedzenia oba lokale nie mogą ze sobą w żadnym względzie konkurować. Podczas wizyty w BĄTĄ w Warszawie bardzo się zawiodłyśmy. Posiłek w La Vita w Sopocie był dla nas prawdziwą przyjemnością.

Przestronna sala, miła obsługa

Sala jest przestronna, a mimo to obsługa bardzo sprawna. Nie ma problemu ze złożeniem zamówienia, które zostało podane w bardzo sprawnym tempie. Nie może być mowy o szukaniu obsługi, żeby poprosić o rachunek. Wszystko odbywa się bardzo szybko. W lokalu znajdują się krzesełka dla maluchów, a także (co może jest słabo widoczne na zdjęciu) kredki i inne atrybuty dla dziecięcego malowania.

Pizza, czyli typowe włoskie danie

Skusiłyśmy się na margharitę (25 cm). Pizza doskonale wypieczona, cienkie ciasto, czuć było świeże pomidory. Martyna bardzo się najadła, ja może trochę mniej. Od razu uprzedzamy, że ceny są dość wysokie, ale biorąc pod uwagę położenie lokalu La Vita w Sopocie oraz jakość obsługi i podawanych dań nie mamy w stosunku do tego większych zastrzeżeń. Z chęcią wrócimy tam ponownie podczas kolejnej wizyty w Sopocie.

La Vita w Sopocie

la_vita_sopot3

La Vita w Sopocie

La Vita w Sopocie

La Vita w Sopocie

La Vita w Sopocie

La Vita w Sopocie

La Vita w Sopocie

La Vita w Sopocie

La Vita w Sopocie

La Vita w Sopocie

Zobacz także