Czy warto ukończyć kurs kierownika wycieczek szkolnych? Ile zajmuje to czasu, kosztów i energii? Sprawdźcie.

Kurs kierownika wycieczek szkolnych - czy warto zrobić?

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

 10 powodów, żeby zacząć podróżować

 Dlaczego letni wypoczynek nie musi być nudny?

Kurs kierownika wycieczek szkolnych

Kiedy w czerwcu kończyłyśmy kurs kierownika wypoczynku, który odbywał się w Poznaniu i trwał nieprzerwanie niemalże 6 godzin, wołałyśmy o pomoc. Nadmiar wiedzy, nowi ludzie, zupełnie nieznani prowadzący spowodowali, że gdybyśmy mogły, uciekłybyśmy z krzykiem. Czego się jednak nie robi dla dzieci, prawda? Teoretyczną wiedzę przekułyśmy w praktykę i za drugim razem okazało się, że nie takie to wszystko przerażające, jakby się na pierwszy rzut oka mogło wydawać. Mniej więcej w tym samym czasie dowiedziałyśmy się, że warto byłoby także ukończyć kurs kierownika wycieczek szkolnych, tak na przyszłość, w razie czego. Stwierdziłyśmy, że co nam szkodzi. To było w lipcu. 26 września w końcu skończyłyśmy ten kurs.

Kierownikwycieczek.pl

Wiedziałyśmy, że jeżeli istniałaby możliwość, kurs kierownika wycieczek szkolnych wolałybyśmy wykonać wirtualnie. Trafiłyśmy na 2 oferty – jedna za ok. 100 zł, druga za prawie 130. Zdecydowałyśmy się na tę drugą, jakoś strona wizualna bardziej nas zachęcała i tak oto zakupiłyśmy kurs kierownika wycieczek szkolnych na www.kierownikwycieczek.pl. Są tam wyznaczone terminy, kiedy zaczyna się kolejna edycja. Przelałyśmy pieniądze nieco wcześniej i zaczęłyśmy realizować przewidziany program. Pan Paweł Henc napisał, że w 10 h spokojnie można ten kurs skończyć. Nam zajęło to z pewnością więcej czasu (15-20 h). Co wygodne dla odbiorcy, program został podzielony na kilka części. Znajdują się tam filmiki, prezentacje, nagranie audiowizualne. Widać upływający czas, przeskakujące podtematy. Dodatkowo zostały zawarte w załącznikach ustawy, przykłady wycieczek, regulaminów, zasady udzielania pierwszej pomocy. Po każdym z przerobionych działów czeka nas test. Mamy wrażenie, że nie na wszystkie informacje odpowiedzi znalazły się w materiałach, ale istnieje też możliwość, że przez mnogość informacji po prostu coś przegapiłyśmy.

Kurs internetowy, czy stacjonarny

Kurs kierownika wycieczek szkolnych wykonałyśmy za pośrednictwem Internetu. Było to o tyle wygodne, że nie musiałyśmy nigdzie wychodzić, siedzieć na mniej lub bardziej wygodnym krześle, a spokojnie leżeć w łóżku. Miałyśmy prawo robić sobie przerwy wtedy, kiedy same byłyśmy zmęczone lub gdy dana partia materiału wydawała nam się już monotonna, chociaż to ostatnie raczej nie miało miejsca, dzięki różnym formom przekazu – diagramy, wyliczenia, punktowania. Co jednak najważniejsze, kurs kierownika wycieczek szkolnych jeszcze bardziej uczulił nas na czyhające wszędzie zagrożenia, zachowania naszych podopiecznych i upewnił, że wcale nie jesteśmy przewrażliwione na takich wyjazdach. Jeżeli pracujesz z dziećmi, masz zamiar zatrudnić się w ośrodku, gdzie wycieczki będą stałym punktem harmonogramu zajęć, ukończ kurs kierownika wycieczek szkolnych. Wiedzę tam zawartą wykorzystasz nie tylko w pracy zawodowej, ale także w życiu prywatnym. Mowa tutaj chociażby o zasadach udzielania pierwszej pomocy, czy reagowaniu w przypadku pożaru.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także