Książki z motywem świątecznym na polskim rynku wydawane są coraz częściej. W dzisiejszym wpisie zebrałyśmy dla Was 30 takich pozycji, więc jest w czym wybierać!

Książki z motywem świątecznym

Książki z motywem świątecznym

W dzisiejszym wpisie chcemy przedstawić Wam Książki z motywem świątecznym, które swoją premierę miały nie tylko w tym roku, ale na przestrzeni ostatnich kilku lat. Tych pozycji oczywiście jest o wiele więcej, jednak w dzisiejszym wpisie wspominamy tylko o tych, które przeczytałyśmy i uznałyśmy, że możemy je polecić Waszej uwadze. To, co nam się podobało, wcale nie oznacza, że Was nie oczaruje, dlatego wspominamy też publikacje, które zachwyciły nas w mniejszym stopniu, być może nie zapadły nam na dłużej w pamięć, jednak mimo wszystko zapoznałyśmy się z nimi w całości.

,,Obietnica pod jemiołą” Richard Paul Evans

Książki z motywem świątecznym

Książek o udawanych parach by rodziny były zadowolone powstało już naprawdę sporo. W jednej ze swoich świątecznych pozycji Richard Paul Evans jak zwykle czaruje słowem i z pozoru dość sztampowa historia staje się pozycją naprawdę wartą przeczytania. Jak to w życiu bywa, możemy podejrzewać jak zakończy się związek udawanej pary, jednak i tak mimo wszystko książka dostarcza wiele emocji.

,,Hotel pod jemiołą” Richard Paul Evans

Książki z motywem świątecznym

Kolejna świąteczna pozycja autora bestsellerowych powieści dla kobiet. Nie jest w żaden sposób powiązana z poprzednią pozycją świąteczną pisarza. Główna bohaterka nie miała łatwego życia – matka popełniła samobójstwo, ojciec jest chory, rozstała się ze swoim mężczyzną. Kobieta marzy jednak o napisaniu własnej powieści. W tym celu ojciec funduje jej udział w warsztatach, na których poznaje przystojnego uczestnika. Jaką niespodziankę szykuje dla niej los?

,,Cuda i cudeńka” Agnieszka Olejnik

Książki z motywem świątecznym

Z racji tego, że zapoznałam się ze sporą częścią literackiego dorobku Agnieszki Olejnik, nie mogłam odpuścić sobie przeczytania jej najnowszej, tym razem świątecznej pozycji. Duża rolę w powieści odgrywa Mansarda pod Aniołami, w której dzieją się naprawdę magiczne rzeczy. Helena przyjeżdża aby opiekować się babcią. Czy nowe miejsce i magia świąt sprawią, że znajdzie tam nową miłość? Drugi tom serii planowany jest na koniec lutego 2018r.

,,Zamarznięte serca” Karolina Wilczyńska

Książki z motywem świątecznym

U przyjaciółek na Kwiatowej naprawdę sporo się dzieje. Tak jak my w życiu codziennym, je także dotyczą pory roku. Tym razem akcja dzieje się aż od prawie Bożego Narodzenia do Walentynek, a główną bohaterką jest Liliana, którą polubiłam już od pierwszego tomu. Nie zabraknie także dalszych losów pozostałych trzech przyjaciółek z Kwiatowej. Naprawdę świetna, zimowa lektura!

,,Serce z piernika” Magdalena Kordel

Książki z motywem świątecznym

Czasy wojny dla nikogo nie były łatwe, o czym przypomina w swoich publikacjach polska, bestsellerowa pisarka Magdalena Kordel. Babka Agata, którą poznajemy w ,,Sercu z piernika”, nie może poradzić sobie z dręczącymi ją wspomnieniami. Choć jest świadoma tego, że nie może oddalać się bez nadzoru, od czasu do czasu wnuczka musi wyruszać na jej poszukiwania. Czy magia świąt pomoże temu zaradzić?

,,Cztery płatki śniegu” Joanna Szarańska

Książki z motywem świątecznym

Joanna Szarańska jakiś czas temu postanowiła zadebiutować w zupełnie nowej dla siebie roli, publikując debiutancki cykl ,,Kalina w malinach”, z którym zapoznałam się z przyjemnością. Tym razem autorka zabiera nas w nieco bardziej bożonarodzeniowy klimat, przedstawiając nam historię pani Michalskiej, strzegącej kamienicy oraz jej sąsiadów. Autorka w najnowszej powieści zwraca uwagę na to, by w tym codziennym pędzie nie zapomnieć o najbliższych, sąsiadach w ten magiczny czas.

,,Wieczór taki jak ten” Gabriela Gargaś

Książki z motywem świątecznym

Choć posiadamy na własność wszystkie powieści tej autorki, ze wstydem musimy przyznać, że zapoznałyśmy się tylko z niewielką ich ilością. Zgodnie jednak uznałyśmy, że świąteczna pozycja Gabrieli Gargaś zasługuje także na Waszą uwagę. Bohaterkami zostają babcia z wnuczką, które są zmuszone zdać się na siebie, gdyż matka dziewczyny nie żyje, ojciec przebywa za granicą, a ona musi zająć się młodszym bratem. Żeby trochę dorobić, urządzają i wynajmują pokoje na święta, gdzie zjeżdżają się naprawdę różnorodni goście. Co z tego wyniknie?

,,Morderstwa i woń migdałów” Camilla Lackberg

Książki z motywem świątecznym

Pozycję można kupić w wersji rozszerzonej, czyli ,,Morderstwa i woń migdałów” Zawiera opowiadanie znane nam z ,,Zamieć śnieżna i woń migdałów”, trzy nowe nowele oraz wywiad z autorką. Tylko od Was zależy, z czym najbardziej chcecie się zapoznać. Całość oparta jest na motywie zamkniętego domu, w którym jeden z gości musi być mordercą. Kto zabija i dlaczego to robi?

,,Papierowe marzenia” Richard Paul Evans

Książki z motywem świątecznym

Jest to jedna z wcześniej wydanych, jednak nie mniej wartych uwagi powieści Richarda Paula Evansa. Została oparta na motywie syna marnotrawnego z Biblii, więc mniej więcej możecie się domyślać, co otrzymacie. Luke miał naprawdę wszystko, jednak w wyniku niewłaściwych decyzji stracił wszystko. Dopiero wtedy zrozumiał, kto był jego prawdziwym przyjacielem. Pozycja idealna na wolne, świąteczne popołudnie.

,,Psiego najlepszego” Bruce W. Cameron

Książki z motywem świątecznym

Choć na ,,Był sobie pies” nie mamy wielkiej ochoty, to ,,Psiego najlepszego, czyli był sobie pies na święta” oczarowało nas bez reszty. Główny bohater praktycznie z minuty na minutę staje się właścicielem ciężarnej suczki. Nigdy nie miał do czynienia z psami, a tym bardziej z taką gromadką. Niestety, rodzą się martwe szczeniaki, ale to nie koniec niespodzianek, które czekają na nowego pana Lucy. Naprawdę fantastyczna, wzruszająca i dająca do myślenia świąteczna publikacja.

,,Zakochaj się, Julio” Natalia Sońska

Książki z motywem świątecznym

Natalia Sońska, podobnie jak wcześniej wspomniana Joanna Szarańska, zadebiutowała całkiem niedawno. Od tego czasu udało jej się już jednak wydać aż 5 publikacji. ,,Zakochaj się, Julio” jest najnowszą z nich. Opowiada o nauczycielce, która na szkolnej wycieczce poznaje przystojnego dewelopera. Można rzec, że wpadają sobie w oko od pierwszego wejrzenia, jednak nie wszystko idzie po ich myśli. Czy mają szansę na wspólną przyszłość?

,,Garść pierników, szczypta miłości” Natalia Sońska

Książki z motywem świątecznym

Choć z pozycją zapoznałam się w Boże Narodzenie 2015 roku, wciąż wspominam ją z sentymentem. Jest to przecież bardzo udany debiut bardzo młodziutkiej studentki Natalii Sońskiej. Powieść skupia się na wyborze tego jedynego przez Hanię Bielską. Adoratorów z całą pewnością nie brakuje. Pytaniem pozostaje który z nich okaże się tym jedynym?

,,Cicha 5″ Praca zbiorowa

Książki z motywem świątecznym

Pierwszy świąteczny zbiór wydany przez Wydawnictwo Filia kilka lat temu. Niezwykle udany, opowiadania o tematyce Bożego Narodzenia. Czego chcieć więcej. Same znane nazwiska, czyta się naprawdę szybko. Na szczególne uwzględnieniem, naszym zdaniem, zasługują historie napisane przez Katarzynę Michalak, Nataszę Sochę czy Magdalenę Witkiewicz. A które Wam najbardziej przypadło do gustu?

,,Siedem życzeń” Praca zbiorowa

Książki z motywem świątecznym

Z przykrością musimy stwierdzić, że po fenomenalnej ,,Cichej 5″, ,,Siedem życzeń” wypada na tle swojej poprzedniczki po prostu słabo. W tej części możemy poznać dalsze losy niektórych bohaterów znanych nam z pierwszego świątecznego zbiorku. Choć jest tutaj Boże Narodzenie, jest magia świąt, to i tak czegoś nam w niej zabrakło. Może Wy dostrzeżecie jej wyjątkowość.

,,Księgarenka przy ulicy Wiśniowej” Praca zbiorowa

Książki z motywem świątecznym

Trzeci, jak na razie ostatni, świąteczny zbiór wydawnictwa Filia. Tym razem pojawiają się nowe, znane wszystkim nazwiska, tj. Remigiusz Mróz czy Alek Rogoziński. Jest bardzo świątecznie, nastrojowo i magicznie. Każde opowiadanie oprócz tematu przewodniego ma wplecioną jakąś znaną większości powieść, dzięki czemu cały zbiór jest jeszcze bardziej wyjątkowy.

,,Światło w Cichą Noc” Krystyna Mirek

Książki z motywem świątecznym

Krystyna Mirek ma w swoim pisarskim dorobku naprawdę świetne pozycje, jednak pierwszy tom serii ,,Willa pod Kasztanem” jest naprawdę wyjątkowy. Pozycja opowiada o przebaczaniu, przywraca na nowo wiarę w święta Bożego Narodzenia, odczarowuje złe chwile. Całkiem sporo tutaj życiowych rozterek i naprawdę mądrych, pięknych rad. Już nie możemy doczekać się kontynuacji!

,,Pudełko z marzeniami” Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński

Książki z motywem świątecznym

Bardzo lubię zarówno twórczość Magdy jak i Alka, więc nie ma się czemu dziwić, że skusiłam się na ich pierwszą powieść pisaną w duecie. Sporą rolę w całej fabule odegra święty Ekspedyt. Pojawi się także Stefania znana z ,,Pracowni dobrych myśli”. Będzie bardzo nastrojowo i ze sporą dawką dobrego humoru. Pozycja idealna na wolny wieczór.

,,Biuro przesyłek niedoręczonych” Natasza Socha Książki z motywem świątecznym

Zuzanna od prawie 40 lat pracuje w Biurze Przesyłek Niedoręczonych. To właśnie w tej sposób dowiaduje się o listach, które rokrocznie piszą Tekla i Gaspar. Para przed laty obiecała sobie spotkanie, jednak nigdy do niego nie doszła. Czy magia świąt pomoże im w spełnieniu niedotrzymanego słowa? Powieść jest z gatunku tych świątecznych, jednak mi czegoś zabrakło. Może Wam uda się odnaleźć jej nietuzinkowość.

,,Dwanaście niedokończonych snów” Natasza Socha

Książki z motywem świątecznym

Tak jak bardzo lubię i cenię sobie twórczość Nataszy Sochy, tak za bardzo nie mogę przekonać się do jej świątecznych publikacji. Nie oznacza to, że są źle napisane. To po prostu ja nie potrafię odnaleźć ich świetności. Co prawda, fabuła jest nietuzinkowa i zapada w pamięć, jednak nieco zgrzytał mi styl. Niemniej, może przypaść Wam do gustu.

,,Świąteczne marzenie” Amanda Prowse

Książki z motywem świątecznym

Choć twórczość Amandy Prowse ma naprawdę wielu zwolenników, po przeczytaniu ,,Świątecznego marzenia” jeszcze nie zaliczamy się do tego grona. Nowy Jork i Londyn, dzieli je kilka tysięcy kilometrów, jednak miłość nie patrzy na wiek i odległości. Czy główni bohaterowie mogą spędzić ze sobą wspólną przyszłość, nawet wtedy, gdy okaże się, że spotkali się przypadkiem i może poróżnić ich kłamstwo?

,,Myśl do przytulania” Anna Szczęsna

Książki z motywem świątecznym

30-letnia Hania nie widzi dla siebie świetlanej przyszłości. Co prawda mieszka w stolicy, jednak jej mieszkanie i komfort życia pozostawiają wiele do życzenia. Bohaterka postanawia odpowiedzieć na tajemnicze ogłoszenie o pracę, jednak podczas świąt Bożego Narodzenia spędzanych w rodzinnym domu naprawdę jeszcze sporo może się wydarzyć. Czy Hani uda się w końcu odnaleźć upragnione szczęście?

,,Sezon na cuda” Magdalena Kordel

Książki z motywem świątecznym

Wspomniana już wcześniej Magdalena Kordel, zasłynęła przede wszystkim cyklem ,,Uroczysko”, czyli pierwszym tomem bestsellerowej serii. ,,Sezon na cuda” to kolejna część cyklu, którą można czytać rzekomo jako oddzielną powieść, jednak wiadomo, że lepiej zachować chronologię. W tym tomie w Malowniczem zbliża się Boże Narodzenie. W tym magicznym czasie naprawdę sporo może się wydarzyć.

,,Podarunek” Krystyna Mirek

Książki z motywem świątecznym

Choć całkiem niedawno miała premierę bardzo ciepła przyjęta świąteczna powieść pt. ,,Światło w Cichą Noc” autorstwa Krystyny Mirek, to autorka w tej tematyce zadebiutowała ,,Podarunkiem”. Bohaterem jest z pozoru zwyczajna rodzina, jakich wiele nie tylko w naszym kraju. Z biegiem czasu zaczynają się od siebie odsuwać, jednak żona ma tylko jedno życzenie. Czy ono się spełni? ,,Podarunek” Krystyny Mirek to naprawdę przepiękna świąteczna opowieść, z którą warto się zapoznać.

,,Komedia świąteczna” Victoria Alexander

Książki z motywem świątecznym

Z tą świąteczną pozycją zapoznałam się już 3 lata temu, jednak wciąż wspominam ją z sentymentem. W tym roku ukazało się wznowienie w nowej okładce, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji się z nią zapoznać naprawdę warto to zmienić. Camilla nie wierzyła by jej rodzina była w stanie sprostać wigilijnemu przyjęciu z księciem. Mając tak małą wiarę w swoją rodzinę, postanowiła zastąpić ich aktorami. Nie przypuszczała, że dawno niewidziany partner całkowicie zniweczy jej plany.

,,Najcenniejszy dar” Richard Paul Evans

Książki z motywem świątecznym

Jest to biograficzna i niezwykle wzruszająca powieść Richarda Paula Evansa. Mamy Anne nie chciała być w Boże Narodzenie sama, dlatego postanowiła wynająć skrzydło swojego domu. Dzięki przeprowadzce Richard miał zrozumieć, co jest naprawdę ważne w życiu. Choć książeczka jest niewielkich gabarytów, niesie ze sobą naprawdę wartościowe przesłanie.

,,Stokrotki w śniegu” Richard Paul Evans

Książki z motywem świątecznym

James Kier przede wszystkim kierował się własnym dobrem. Można rzec, że dążył po trupach do celu. Nie zważał na swoich współpracowników, klientów, dla niego liczył się tylko on sam i jego sukces. Dopiero informacja o jego śmierci wstrząsnęła życiem bohatera. James postanowił przewartościować swoje priorytety, gdyż osoby go znające nie miały o nim najlepszego zdania.

,,Siedem dni razem” Francesca Hornak

Książki z motywem świątecznym

Rodzina Birchów zmuszona jest spędzić ze sobą wspólnie Boże Narodzenie. Muszą odbyć tygodniową kwarantannę w rezultacie której nie mogą kontaktować się z nikim z zewnątrz. Jeśli tak się stanie, dana osoba będzie musiała z nimi pozostać do końca odosobnienia. Tak naprawdę każdy z rodziny skrywa jakiś wstydliwy sekret, który wcześniej czy później będzie musiał wyjść na światło dzienne. Choć może się wydawać, że to lekka lektura, tak naprawdę niesie ze sobą nadzieję na lepszą, wspólną przyszłość.

,,Morderstwo w Boże Narodzenie” Agatha Christie

Książki z motywem świątecznym

Choć Agatha Christie ma w swoim dorobku pisarskim blisko 100 pozycji, znalazło się w nim miejsce także na świąteczny kryminał. Jak to bywa, przy świątecznym stole pojawia się rodzina. Główny bohater na stare lata postanowił zrobić rodzinie psikus i zaprosić najbliższych krewnych. Niestety, jego śmierć wcale nie okazuje się żartem. Kto zabił i dlaczego? Chodziło o testament czy o coś innego? Agatha Christie jak zwykle myli tropy. Całkiem udany świąteczny kryminał.

,,Anioł do wynajęcia” Magdalena Kordel

Książki z motywem świątecznym

Pierwsza świąteczna powieść Magdaleny Kordel, która czekała ponad rok na to, aż dam jej szansę. Główną bohaterką jest młodziutka Michalina, która zmuszona jest tułać się po bramach, nie dojadać. Czy los okaże się dla niej łaskawszy? Nie jest to może powieść, która oczarowała mnie bez reszty, jednak jej lekturę zaliczam do całkiem udanych. Przede wszystkim pokazuje, że lepsze jutro zależy tylko od nas samych.

,,Pensjonat pod Świerkiem” Praca zbiorowa

Książki z motywem świątecznym

Zbiór świątecznych opowiadań nie każdemu musi przypaść do gustu. Mnie bardzo urzekł, nie jest zbyt cukierkowo, a wręcz przeciwnie – bardzo życiowo. Wszyscy autorzy napisali po dwa krótsze lub jednym dłuższym opowiadaniu. Wszystkie łączy Pensjonat pod Świerkiem prowadzony przez pewne rodzeństwo.

,,Nie całkiem białe Boże Narodzenie” Magdalena Knedler

Książki z motywem świątecznym

Kryminał napisany na wzór Agathy Christie. Jeden pensjonat, kilku podejrzanych i jeden nieboszczyk, który prawdopodobnie sam się nie utopił. Śledczy to amatorka, prywatny detektyw i prawdziwy śledczy. Co ciekawego może z tego wyniknąć?

A jakie książki z motywem świątecznym Ty nam polecisz?

Partnerem wpisu jest Księgarnia Tania Książka.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także