Kronika drużyny – pamiątka na lata. Nie odbieraj wzruszeń kolejnym pokoleniom. Może Ci się nie chcieć ją robić, ale przyszłe pokolenia będą oglądać ją z sentymentem.

Kronika drużyny

Personalizowane gadżety harcerskie

 Harcerska służba

 Poznawaj też inne drużyny spoza Hufca

Masz w domu albumy ze zdjęciami?

W czasach naszego dzieciństwa, czyli ponad 25 lat temu, wywoływanie zdjęć nie było za bardzo popularne. Mimo tego mamy sporo albumów z naszymi twarzami. Nasi rodzice czy dziadkowie mają tych zdjęć naprawdę mało i są one w większości czarno-białe. Tak naprawdę w obecnych realiach koszt wywołania jednego zdjęcia to nawet 20 groszy. Więcej wydajesz na przyjemności i nie jest ci na to żal. Teraz albumy ze zdjęciami nie są już aż tak bardzo popularne. Ich funkcję przejęły fotoksiążki, czy instabooki. Nieważne w jakiej formie zachowamy wspomnienia. Liczy się to, by w ogóle mieć je gdzieś indziej niż na dysku komputera.

Kronika drużyny – pamiątka na lata

Jeżeli sam chcesz zachować swoje wspomnienia, to czym różnią się one od tych z organizacji, w której działasz? Kronika drużyny – pamiątka na lata. Na pewno tak się stanie. Nieważne, czy jesteś harcerzem, strażakiem, czy działkowcem. Po latach każdy chętnie wróci do oglądania zdjęć tego, jak to było kiedyś. Do teraz nie możemy odżałować, że nasi harcerze, ,,Odkrywcy”, nie mają kroniki z początków istnienia drużyny. Wiemy, że była prowadzona, ale jej poszukiwania nic tak naprawdę nie dały. Wielka szkoda, bowiem fajnie byłoby powrócić wspomnieniami do dawnych lat.

Wyznacz kronikarza lub działaj sam

Tak naprawdę w każdej drużynie można wyznaczyć kronikarza. Mamy jednak z tym związane niezbyt miłe wspomnienia i obecnie wychodzimy z założenia, że najszybciej będzie, jak zrobimy to same. I tak wywołujemy zdjęcia i piszemy na mediach społecznościowych Hufca, więc przepisanie i wklejenie fotografii nie jest jakimś trudnym zadaniem. Prawdą jednak jest, że najtrudniej się na to zabrać. Można więc robić to hurtowo i to chyba najlepiej wychodzi.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także