Biwakowanie w lesie może być super przygodą. Jakie są więc korzyści biwaku pod namiotami? Zapraszamy na naszą garść przemyśleń.

Korzyści biwaku pod namiotami

 Czy posyłać dziecko na obóz?

 Niezbędnik obozowicza

 Nowe znajomości na obozie

Przede wszystkim przygoda

Biwakowanie pod namiotami już od najmłodszych lat kojarzy się wszystkim z super przygodą i jest to jak najbardziej prawidłowe podejście. Oczywiście, większość biwakowiczów zdaje sobie sprawę z tego, ze kilkuletnie dzieci nie będą spały pod namiotami dwa tygodnie, choć zdarzają się pewnie i takie przypadki. Korzyści biwaku pod namiotami mogą najbardziej dotyczyć osób w wieku nastoletnim, które wyjeżdżają pod namioty w gronie znajomych lub z rodzicami, by wspólnie spędzać wakacyjne dni. Pamiętajmy jednak o tym, ze biwakowanie pod namiotami może wiązać się z kleszczami, które znajdą w naszym ciele nowy dom. Z tego powodu dobrze pryskać się specyfikami, które je odstraszają, a także dokładnie oglądać ciało w czasie kąpieli.

Lepsze zgranie się członków wycieczki

Jak już wspomniałyśmy, pod namiot wybieramy się ze znajomymi lub rodziną. Jedną z korzyści tego typu spędzania wolnego czasu jest niewątpliwie lepsze zgranie się obozującej ekipy. Nic tak nie łączy jak wspólne spanie na twardej ziemi i wyczekiwanie poranku, bo w krzakach coś się rusza, a tak naprawdę wieje tylko wiatr 🙂 Pod namiotami przespałyśmy z pewnością co najmniej kilkadziesiąt nocy, zazwyczaj w dużych wojskowych namiotach i nie można odmówić tego typu wyjazdom niepowtarzalnego klimatu. Zdarzało nam się też spać w małym, dwu-, czy trzyosobowym namiocie, jednak wrażenia nie są w żadnym wypadku porównywalne.

Korzyści biwaku pod namiotami

Nie można zaprzeczyć, że korzyści biwaku pod namiotami jest co najmniej kilka. Wspólne przeżywanie wesołych i smutnych chwil, strach, radość, spanie na ziemi, jedzenie konserw lub dań z restauracji – to zależy, ile kto ma pieniędzy, wspólne rozkładanie namiotu, pakowanie się do domu. Nie można zaprzeczyć, że wspólny wyjazd pod namioty zacieśnia wytworzone już więzi i jest świetną przygodą, a zarazem inspiracją do wspominania po latach tego niezapomnianego wypadu. Nie można zaprzeczyć, że pod namiotami nie można się nudzić 🙂

Zobacz także

  • Nie pamiętam kiedy ostatnio byłam pod namiotem, ale najlepsze wspomnienia z młodości mam właśnie z takich wypadów 🙂

    • Musisz więc do nich wrócić 🙂

  • Uwielbiam biwaki. Zawsze uwielbiałam, chociaż w sumie nie wiem co mnie w nich pociąga. Jest albo za zimno albo za gorąco, daleko do wc ( szczególnie w nocy), człowiek boi się każdego skrzypnięcia, ciężko z prysznicem i jedzeniem, ale mają jakąś niepowtarzalną atmosferę. Coś czego nie zastąpi się niczym innym.

    • Dokładnie to, ale wrażenia mimo wszystko niezapomniane.

  • Tak, to niesamowita przygoda 🙂

  • Bardzo lubię spać pod namiotem, ale niestety juz od ponad pięciu lat nie mogę namówić swojego ukochanego na nocleg pod namiotem. Oprócz tego ze po prostu jest to fajna opcja, to do tego dużo tańsza niz normalny nocleg w hotelu 🙂 Może w przyszłym roku sie uda 😉

    • Taniej na pewno. W takim razie weź koleżanki i w drogę 🙂