Biwakowanie w lesie może być super przygodą. Jakie są więc korzyści biwaku pod namiotami? Zapraszamy na naszą garść przemyśleń.

Korzyści biwaku pod namiotami

 Czy posyłać dziecko na obóz?

 Niezbędnik obozowicza

 Nowe znajomości na obozie

Przede wszystkim przygoda

Biwakowanie pod namiotami już od najmłodszych lat kojarzy się wszystkim z super przygodą i jest to jak najbardziej prawidłowe podejście. Oczywiście, większość biwakowiczów zdaje sobie sprawę z tego, ze kilkuletnie dzieci nie będą spały pod namiotami dwa tygodnie, choć zdarzają się pewnie i takie przypadki. Korzyści biwaku pod namiotami mogą najbardziej dotyczyć osób w wieku nastoletnim, które wyjeżdżają pod namioty w gronie znajomych lub z rodzicami, by wspólnie spędzać wakacyjne dni. Pamiętajmy jednak o tym, ze biwakowanie pod namiotami może wiązać się z kleszczami, które znajdą w naszym ciele nowy dom. Z tego powodu dobrze pryskać się specyfikami, które je odstraszają, a także dokładnie oglądać ciało w czasie kąpieli.

Lepsze zgranie się członków wycieczki

Jak już wspomniałyśmy, pod namiot wybieramy się ze znajomymi lub rodziną. Jedną z korzyści tego typu spędzania wolnego czasu jest niewątpliwie lepsze zgranie się obozującej ekipy. Nic tak nie łączy jak wspólne spanie na twardej ziemi i wyczekiwanie poranku, bo w krzakach coś się rusza, a tak naprawdę wieje tylko wiatr 🙂 Pod namiotami przespałyśmy z pewnością co najmniej kilkadziesiąt nocy, zazwyczaj w dużych wojskowych namiotach i nie można odmówić tego typu wyjazdom niepowtarzalnego klimatu. Zdarzało nam się też spać w małym, dwu-, czy trzyosobowym namiocie, jednak wrażenia nie są w żadnym wypadku porównywalne.

Korzyści biwaku pod namiotami

Nie można zaprzeczyć, że korzyści biwaku pod namiotami jest co najmniej kilka. Wspólne przeżywanie wesołych i smutnych chwil, strach, radość, spanie na ziemi, jedzenie konserw lub dań z restauracji – to zależy, ile kto ma pieniędzy, wspólne rozkładanie namiotu, pakowanie się do domu. Nie można zaprzeczyć, że wspólny wyjazd pod namioty zacieśnia wytworzone już więzi i jest świetną przygodą, a zarazem inspiracją do wspominania po latach tego niezapomnianego wypadu. Nie można zaprzeczyć, że pod namiotami nie można się nudzić 🙂

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także