Katedra św. Janów i wieża widokowa w Toruniu – kolejne nieznane nam wcześniej miejsce. Nawet nie miałyśmy pojęcia, że Kościół ma wieżę widokową!

katedra-sw-janow-w-toruniu

Katedra św. Janów i wieża widokowa w Toruniu

Katedra św. Janów i wieża widokowa w Toruniu znajduje się niedaleko rynku, Kościół jest naprawdę wysoki, więc nie sposób przegapić tego miejsca na sakralnej mapie Torunia. Rzadko kiedy odwiedzamy Kościoły, jednak gdy dowiedziałyśmy się, że znajduje się tam wieża widokowa wiedziałyśmy, że z pewnością wcześniej, czy później odwiedzimy to miejsce. Tak też się stało podczas czerwcowych odwiedzin Alicji.

Wieża widokowa

Z tego co pamiętamy, bilet wstępu na wieżę kosztował chyba 5 i 8 złotych. Nie jest to więc jakiś majątek. Co prawda, wyczytanej w Internecie windy tam nie było, więc trzeba się było wspinać pieszo 🙂 Mimo wszystko, podróż nie okazała się jakoś szczególnie męcząca. Największą atrakcją jest ujrzenie dzwonu. Jeśli dotknie się go lewą ręką spełni się nasze marzenie i będziemy mieli szczęście. Oczywiście, wiele zależy od naszej wyobraźni i wiary w takie rzeczy. Problem polega jedynie na tym, ze dzwon jest ogrodzony, więc dotknąć go za bardzo nie ma jak. Niemniej, możliwe, że jego dotknięcie działa cuda 🙂

Inne punkty widokowe w grodzie Kopernika

Katedra św. Janów i wieża widokowa w Toruniu to tylko jeden z punktów widokowych w grodzie Kopernika. Znamy jeszcze co najmniej dwa miejsca, z których można podziwiać panoramę miasta. Jednym z nich jest wieża ratuszowa, znajdująca się tuż przy pomniku Kopernika na Rynku. Drugim jest punkt widokowy Kępa Bazarowa, znajdujący się niedaleko Dworca PKP. Choć okolica jest średnio ciekawa, większą grupą najlepiej wybrać się tam nocą, gdyż widoki są cudowne. Po 21 lub 22 dodatkowo podświetlają jeszcze budynki, więc całość wygląda naprawdę cudownie. Jeśli chcecie zwiedzić Kościół i obejrzeć panoramę miasta Katedra św. Janów i wieża widokowa w Toruniu będzie do tych celów odpowiednia. Znacie jakieś inne punkty widokowe w tym mieście?

katedra-sw-janow-w-toruniu2

katedra-sw-janow-w-toruniu5

katedra-sw-janow-w-toruniu13

katedra-sw-janow-w-toruniu18

katedra-sw-janow-w-toruniu20

katedra-sw-janow-w-toruniu25

katedra-sw-janow-w-toruniu26

katedra-sw-janow-w-toruniu27

katedra-sw-janow-w-toruniu31

katedra-sw-janow-w-toruniu34

Zobacz także